16.11.2023 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Světová premiéra a mnoho novinek Väderstad na Agritechnice

Švédská společnost Väderstad se na právě probíhajícím mezinárodním veletrhu Agritechnica 2023 prezentuje rozlehlou expozicí v hale č. 9. K vidění jsou stroje pro zpracování půdy a setí všech velikostí, od malých nesených třímetrových typů až po velkoplošné tažené secí stroje. Významnou akci výrobce také využil pro světovou premiéru jedné z mnoha novinek.

Zástupci odborných periodik se měli možnost seznámit s novinkami na Tiskovém eventu. Světovou premiéru si na Agritechnice odbývá řada tažených secích strojů Väderstad Seed Hawk 600-900C. Nový secí stroj Seed Hawk je postaven na osvědčené koncepci nožových radliček Seed Hawk. Koncept a některá technická řešení byla převzata z kanadské verze, ostatní celky byly přizpůsobeny podmínkám zemědělců v Evropě. I největší verze o záběru devíti metrů má v transportní poloze šířku tří metrů.

Variabilita osiva a hnojiva

Zásobník je rozdělen na tři komory, které je možné si naplnit produkty dle potřeby. Vysoce přesný dávkovací systém Fenix III zajišťuje rovnoměrný tok produktu do secích a hnojicích botek, a stroj se ovládá pomocí řídicího systému Väderstad E-Control na bázi iPadu. Pro zajištění polní výkonnosti při setí přímo do silných rostlinných zbytků nebo po krycích plodinách lze nožovou radlici Seed Hawk volitelně doplnit předřazeným řezacím kotoučem. Rozříznutí rostlin pak usnadňuje odhrnutí materiálu do strany, mimo výsevní rýhu.

Úplnou novinkou na Agritechnice 2023 je Cultus HD 300, zástupce radličkových kypřičů nové generace. „Nyní uvádíme na trh těžký model Cultus HD v segmentu pevných radliček 3-4 m a zároveň rozšiřujeme rodinu Cultus do segmentu 4,25-5,25 m,“ řekl na Tiskovém eventu Wolfram Hastolz, ředitel pro řízení produktů pro zpracování půdy ve společnosti Väderstad.

Nová hlava pro Rapid a Spirit

Na samostatném stanovišti je prezentována další úplná novinka – nová rozdělovací hlava pro pneumatické secí stroje Rapid a Spirit. Nová rozdělovací hlava pro pneumatické secí stroje Rapid a Spirit umožňuje dvě nové hlavní funkce: dynamické kolejové řádky a možnost přepnout z rozteče řádků 125 mm na 250 mm stisknutím tlačítka. 

„Díky funkci dynamických kolejových řádků je tvorba kolejových stop jednodušší a spolehlivější než kdykoli předtím. Funkci lze snadno nastavit pomocí řídicího systému Väderstad E-Control na iPadu. Při setí na poli secí stroj v případě potřeby automaticky vypne konkrétní řádky tak, aby odpovídaly stopám pneumatik postřikovače,“ řekl Björn Jeansson, ředitel pro produktový management secích strojů ve společnosti Väderstad.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down