05.08.2022 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Světová premiéra miskového sázeče

Během farmářských dnů GRIMME Farm Days, které nahradily tradiční dny GRIMME Technica v Damme, bylo v okolí farmy v Cappelenu vystaveno více než 70 strojů. V rámci každodenního hodinového show byly představeny novinky, mezi nimiž si odbyl světovou premiéru i čtyřřadý tažený miskový sázeč Prios 440, který poskytuje zemědělcům přesná a chytrá řešení.

Tento stroj s přepravní šířkou menší než 3 m a kompletní homologací pro Evropskou unii bude k dispozici pro sezónu 2023. Inovace se týkají zejména zavěšení a tvarování hrůbků.

Na pěstitele brambor jsou kladeny čím dál větší nároky. Prios 440 je velice flexibilní, a to díky oji ve tvaru labutího krku s mezirámem a a samostatným zvedacím rámem. Sázeč lze kombinovat s každým běžným aktivním strojem na přípravu půdy včetně rotačních bran nebo různých fréz, aniž by se snížila kvalita sázení, zejména hloubka uložení hlíz. Hloubkové vedení nářadí na zpracování půdy je totiž nezávislé na sázecím stroji. Samostatný zvedací rám pak umožňuje rychlou výměnu nářadí na kvalitní zpracování půdy.

Více se o novém sázeči Grimme dočtete v Zemědělci č. 32.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down