Světový rekord v setí kukuřice v Maďarsku

Souprava spojená z vlajkové lodi Magnum 380 CVX značky Case IH a šestnáctiřádkového secího stroje Väderstad Tempo dosáhla světového rekordu v setí kukuřice, kdy za 24 hodin zvládla oset plochu 502,05 hektaru. Došlo tak k překročení předchozího světového rekordu, ve kterém bylo za 24 hodin zaseto 448,29 hektaru. Převodovka CVX je ideální k dosažení maximální pracovní rychlosti při začátku každého nového záběru.

Značka CASE IH se v minulém týdnu podílela na získání světového rekordu v setí kukuřice, kdy za 24 hodin souprava traktoru Magnum 380 CVX a šestnáctiřádkového secího stroje Väderstad Tempo L osela plochu převyšující 500 hektarů. Obě značky tak překonaly předchozí rekord, kdy bylo oseto 448,29 hektaru. Souprava se pohybovala na dvou pozemcích na farmě v západním Maďarsku. Stroje neprováděly pouze setí, ale do půdy bylo aplikováno také hnojivo a insekticidy.

Setí probíhalo na rozteč 76,2 centimetru s plně automatickým naváděním do záběru a otáčením na souvratích AccuGuide. Jen tak bylo možné dosáhnout rychlosti až 24 km/h s přesností na dva centimetry. Příjem korekčního signálu umožnuje v Maďarsku přes 1000 referenčních stanic. Propojení secího stroje s traktorem díky technologii ISOBUS zaručuje přesné vypínání a zapínání jednotlivých sekcí na souvrati, díky kterému dochází ke značné úspoře nákladů na osivu.

I když se jednalo o světový rekord, veškeré osivo a hnojivo bylo uloženo ve stejné hloubce a vzdálenosti s maximální přesností a precizností. Kvalita odváděné práce byla v průběhu setí monitorována pracovníky z univerzity Gödöllő.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 6/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *