31.03.2022 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Svinovací lisy s řadou vylepšení

Firma Pöttinger představila své lisy Impress po faceliftu. Inovace se dotkly i ovíječky u kombinace lisu s ovíječkou na jednom podvozku.

Tato vylepšení se týkají hlavně předpětí a střihu fólie. Ovíjecí stůl může nyní pootočit balík před a po procesu ovíjení tak, aby spolehlivě stlačil hrany balíku. Tím se zabrání tomu, aby ovíječka zanechávala na balíku uvolněné konce fólie, které by mohly narušovat přepravu či skladování balíků. Kromě toho je mezi fóliemi vytlačován přebytečný vzduch, což má pozitivní vliv na kvalitu senáže.

Do zásobníků na role po obou stranách lisu lze uschovat dvakrát osm rolí balicí fólie nebo dvakrát šest rolí balicí fólie a dvakrát po jedné roli pro obvodové fóliové vázání. Spolu se dvěma držáky náhradních rolí pro síťovou nebo obvodovou fólii v přední části lisu je tato zásoba dostatečná pro dlouhé pracovní dny. Pro země s povolenou přepravní šířkou nad tři metry jsou k dispozici také pneumatiky se šířkami 620 mm a 710 mm.

Dílčí vylepšení se dotýkají ložisek, řetězových pohonů a mazání. Rotor obdržel volnoběžku, aby byl zaručen plynulý doběh při jakémkoliv zatížení. Stav stroje je monitorovaný a ovládací panel informuje uživatele o nadcházejících intervalech údržby. Volitelně je u typů V s variabilní lisovací komorou a Master k dispozici pohon s 1 000 ot/min.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 4/2022.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down