10.02.2022 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SYN TRAC pro Korutany

Korutany jsou nyní čtvrtou rakouskou spolkovou zemí, která využívá výhody nosiče nářadí SYN TRAC od domácího výrobce. Oddělení údržby silnic ve spolkové zemi Korutany zakoupilo SYN TRAC v prosinci roku 2021.

Bylo pořízeno základní provedení nosiče SYN TRAC ST420 a k němu vysoce výkonná sněhová fréza Kahlbacher SYN TRAC KFS 1150, upínací zařízení pro stávající sněhový pluh, dále příkopový vyžínač Mulag SYN TRAC MKM 700 pro letní údržbu silnic a univerzální adaptér SYN TRAC jako tažné zařízení pro přepravu podvalníků a stávajících přívěsů.
Inovativní vozidlo je garážováno v hornokorutanském depu údržby silnic v Greifenburgu a lze jej v případě potřeby rychle převézt do jakéhokoli regionu v Korutanech. Jedinečnou vlastností, kterou SYN TRAC umožňuje, je totiž přepravní rychlost 80 km/h. Pro práci naopak nechybí plazivé rychlosti (např. v případě použití vysoce výkonné frézy, nebo ramenového vyžínače).

SYN TRAC používá integrovaný motorový a převodový systém. Převodovka s vývodovým hřídelem SYN TRAC umožňuje využívat plný výkon motoru CAT (420 k s točivým momentem 1900 Nm při 1400 ot/min). Speciálně vyvinutá převodovka pojezdu je hydromechanická s plynule měnitelnou rychlostí jízdy do 80 km/h. Na nerovném terénu nebo ve vyšších rychlostech zajišťuje jízdní komfort a bezpečnost hydropneumatický podvozek vybavený nápravami Tatra a jejich nezávislé zavěšení kol.

V regionu Korutany se s novou koncepcí stroje v praxi seznámili během uplynulé zimní sezóny. Při hustém sněžení v prosinci 2020 v Korutanech a Východním Tyrolsku požádaly obě země spolkovou vládu o pomoc při odklízení sněhu v oblasti Kötschach-Mauthen na úpatí průsmyku Plöckenpass a v Lesachtalu a získaly výpomoc systémových nosičů SYN TRAC od země Salzburg. Hornorakouský výrobce rychle vyslal tým pro podporu a školení na místě, takže pracovníci středisek v Greifenburgu a Winklernu mohli na vlastní oči vidět koncept SYN TRAC při práci.

Frézovací práce na horských průsmycích s sebou nesou enormní nároky na ovladatelnost, stabilitu a viditelnost z důvodu úzkého charakteru vozovek a denně se měnících sněhových podmínek. Důležitým požadavkem pro Korutany byla proto řiditelná zadní náprava. Se svými různými režimy řízení, pohonem a řízením všech kol v kombinaci s dobrou ovladatelností jízdy funguje nosič nářadí na uježděném sněhu i na vozovce pokryté sněhem s nesourodými vrstvami.

Jedním z technologických prvků nosiče SYN TRAC je samostatně vyvinutý a patentovaný dokovací systém. To znamená, že všechna přídavná zařízení vpředu a vzadu lze během minuty automaticky připojit k nosiči nářadí. Mechanika, hydraulika, vývodový hřídel, pohon náprav, elektrika, elektronika a stlačený vzduch, se automaticky propojí během minuty. Řidič zůstává v kabině a rychle a bezpečně mění z jednoho příslušenství na další. Není nutný zásah zvenčí, nebezpečný spojovací prostor zůstává bez lidí. SYN TRAC rozpozná nářadí během procesu dokování a je okamžitě připraven k použití.

Výhody nosiče SYN TRAC z hlediska hospodárnosti, účinnosti a bezpečnosti pro spolkovou zemi Korutany byly zemskému radnímu Martinu Gruberovi zřejmé. Předání stroje a zaškolení obsluhy proběhlo do konce roku 2021. Oddělení údržby silnic v Korutanech s ním pracuje od začátku zimy každý den a zajišťuje, aby silnice byly stále průjezdné.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down