27.10.2023 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Systém Radicle Agronomics dostal stříbro

Spolehlivá, aktuální půdní data s přesnou georeferencí jsou pro precizní zemědělství nepostradatelná, což v posledních letech vedlo k neustálému rozšiřování nabídky různých půdních skenerů, které nabízeli měření různými metodami. I přesto tyto systémy mohou určovat půdní parametry jen relativně, v některých případech s velkým rozptylem výsledků. Klasická laboratorní analýza půdy je proto stále potřeba třeba jen pro kalibraci skenerů, dronů nebo satelitních dat.

Ideální by pak byla levná, standardizovaná laboratorní metoda, která by umožnila odebrat vysoký počet vzorků na hektar. A právě s tím může pomoci systém Radicle Agronomics, který získal stříbrnou medaili na letošní výstavě Agritechnica. 

Radicle Agronomics

Radicle Agronomics je systém, který spojuje plánování, odběr vzorků, analýzu a celou logistiku odběru půdních vzorků. Odpadá tak příprava etiket nebo označování pytlů s půdou. To vše se provádí automaticky na poli, zatímco GeoPress plní zkumavky odebranou půdou.

Technologie RFID slouží k tomu, aby každá nádoba se vzorkem, měla souřadnice a údaje potřebné pro další zpracování v laboratoři. Na ploše o rozměrech 3 x 3 metry pak půdní laboratoř Radicle Lab, která je součástí systému, dokončí všechny potřebné práce, jako je kalibrace, příprava, analýza a vypracování zprávy, zcela automaticky během několika minut. Pouze zkumavky je třeba ručně umístit do regálu. Software bezproblémově integruje odběr vzorků, tvorbu grafů a analýzu do jediné platformy. Pro plánování míst odběru vzorků pro konkrétní lokalitu je platforma schopna zpracovávat soubory a také je exportovány buď ve formátu shp nebo csv, nebo jako hotovou zprávu ve formátu pdf.

Významný pokrok

Radicle Agronomics představuje významný vývoj procesu odběru půdních vzorků pro přesné zemědělství. Systém jednoduše, rychle, spolehlivě a přesně poskytuje zemědělci rozbory půdních vzorků, které mu umožňují přijímat rychlá a informovaná rozhodnutí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down