Systém TRI DRIVE prodlužuje životnost u žacích strojů

Srdcem diskových žacích strojů firmy Pöttinger je žací nosník. Pro letošní sezónu provedla firma Pöttinger v jeho konstrukci změny pro zajištění klidného chodu a prodloužení životnosti. Nová optimalizace ozubených hnacích kol má název TRI DRIVE a slouží pro lepší přenos výkonu.

Žací stroje firmy Pöttinger se vyznačují kvalitním řezem, nízkou energetickou náročností a stabilitou. K jejich kvalitní práci přispívají četné detaily v konstrukci a možnosti nastavení. Centrálním prvkem u diskových žacích strojů je tisíckrát osvědčený žací nosník. Tento konstrukční celek byl vyvinutý v sídle firmy v rakouském Grieskirchenu, a je zde i vyráběn.

Konstrukce žacích disků zohledňuje také efekt usměrňování posečené hmoty v jejím pohybu dozadu. Disky mají na povrchu kuželové plochy, jejichž působením hmota přechází lehce a rovnoměrně vzad. Nelze ani opomenout nízkou potřebu příkonu, a tím i stabilní úroveň otáček i při agregaci s lehkými traktory. Udržování otáček zaručuje plynulý pohyb píce bez ucpávání stroje.

Systém TRIDRIVE je založen na tom, že žací disky jsou poháněny ozubenými koly o shodném průměru. Vždy jsou v záběru tři zuby, což znamená i lepší přenos síly a měkčí rozběh. Ozubená kola mají nový povrch, který má zásluhu na klidném chodu a snižuje úroveň hluku. Zároveň jsou ozubená kola tvrzená a otáčí se ve dvouřadých šikmých kuličkových ložiskách s dlouhou životností.

Žací nosník Pöttinger má velmi snadnou údržbu. Po opotřebení lze nože jednoduše zaměnit s pomocí klíče bez zdlouhavého povolování šroubů.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *