Systém VAN Control komunikuje se senzorem Isaria

Společnost Fritzmeier Umwelttechnik představila nedávno novinářům své novinky. Na setkání v Nizozemsku byla k vidění také spolupráce systému Isaria s kejdovací cisternou Zunhammer. Cisterna byla navíc vybavena systémem VAN Control využívajícího technologii blízkou červené spektrometrii k analýze aplikovaného materiálu.

Aplikace hnojiv je jednou ze zásadních pracovních operací a výsadní postavení má i v systému hospodaření precizním zemědělstvím. Právě na aplikaci hnojiv lze totiž ušetřit nemalé náklady. Hnojení minerálními hnojivy je z pohledu precizního zemědělství jednodušší, neboť minerální hnojiva nevykazují významnou variabilitu v obsahu živin, a tak je možné jednoduše při aplikaci určitého množství v určitém místě říci, kolik živin bylo aplikováno.

U statkových hnojiv je přesné hnojení složitější. Hnojiva jako digestát nebo kejda vykazují vysokou variabilitu v obsahu dusíku, ale i dalších živin například draslíku. K jejich přesné aplikaci se využívá NIR senzor, který dokáže monitorovat přesné složení aplikovaného materiálu.

Souprava traktoru, v jehož čelních ramenech byl umístěn rám s dvěma hlavicemi standardní verze Isaria, a cisterny Zunhammer vybavené NIR senzorem byla předvedena v akci. Systém Isaria monitoroval výživový stav porostu. Data zaznamenával a také předával systému VAN Control, který podle nich a podle analýzy materiálu ze senzoru NIR upravoval aplikační dávku. Společnosti Fritzmeier Umwelttechnik a Zunhammer na této ukázce demonstrovali, jak může vypadat interakce dvou systémů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down