26.01.2023 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Systém výroby, založený na jednom nosiči

Nexat je "all-in-one-system-tractor", který se postará o každý pracovní krok: od kultivace přes setí, ochranu rostlin až po sklizeň. Stroj je vybaven rychlovýměnným modulárním systémem, kdy lze snadno instalovat a demontovat různé moduly.

Nexat má variabilní pracovní záběr 6-24 metrů. Konstrukce zaručuje neomezené využití systému Controlled Traffic Farming (CTF). Většina pracovních operací se stejně vykonává ve shodném záběru. Nosič tak pojíždí stále ve stejných kolejích, mimo které půda není poježděna. Doplňování osiva či vysýpání zrna z obrovitých zásobníků probíhá na kraji pole. Díky tomu systém Nexat pojezdí jen velmi malou plochu pozemku, navíc ještě s pásovým podvozkem.

Fotografie, které na svých stránkách www.nexat.de publikuje výrobce NEXAT GmbH, Rieste, zobrazují nosič s modulem sklízecí mlátičky NewCo při sklizni zrnové kukuřice. Odlamovací adaptér je od firmy Geringhoff. Nosič je připraven na úplnou autonomii, zatím ale pracuje s obsluhou v kabině. Zajímavý je pohled do kabiny, z níž je díky jejímu předsunutí dopředu výborný výhled do pracovního prostoru. Flexibilní žací adaptér Geringhoff o záběru 14 m zase slouží k čisté sklizni sóji. Velký důraz kladli konstruktéři také na to, aby byla sláma rovnoměrně rozprostřena na 14 metrový pracovní záběr. Anebo může být i odkládána do dvou řádků. S odlamovacím adaptérem od firmy Geringhoff lze sklízet i slunečnici.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down