17.07.2022 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tady velí autonomní krmicí vůz

Praktická ukázka činnosti autonomního krmného vozu Kuhn Aura na farmě byla zajímavá. Nejprve přišlo na řadu plnění minerálními komponenty. Aura si zacouvala do samostatného boxu pod několik hadicových vývodů. Přes Wi-Fi přikázala aktivovat dopravníky práškových komponent krmné dávky jednoho po druhém.

Jakmile byla hmotnost každého komponentu v míchací vaně již dostatečná, poslala Aura příkaz k ukončení dávkování. A pokud by se některý z hadicových vývodů zablokoval, Aura to zkusí ještě dvakrát a v případě neúspěchu vyšle majiteli SMS zprávu o poruše v dávkování konkrétního práškového komponentu a počká na místě na další povely.

A kde na podniku s chovem skotu vezme nová Aura sto procentně fungující síť Wi-Fi? Síť Wi-Fi je na farmě instalována v rámci přípravy na uvedení autonomního míchacího vozu do provozu. Tato fáze integrace autonomního stroje Aura do chodu farmy trvá tři až čtyři týdny, jak přítomným zástupcům odborných periodik sdělili zemědělci z farmy.

Na začátku této fáze byla instalace GPS základnové stanice na farmě. RTK korekční signál snížil možnou odchylku pro vůz Kuhn Aura na pouhé dva centimetry. V další fázi byl pro areál farmy instalován přístupový bod Wi-Fi, díky němuž se Aura může přihlásit do Wi-Fi sítě. Potom následovalo ještě naplánování pojezdových tras vozu po farmě a jejich důkladné změření. Důležité bylo, že na silážních žlabech nebylo zapotřebí provádět žádné modifikace. Ze zákona je ale ve Francii povinné, osadit takové žlaby upozorněním na pohyb autonomního stroje. Samozřejmostí je změření obrysů ložné plochy žlabů. Již dva metry od přední linie žlabu je Aura schopna detekovat stěnu silážní kukuřice a boční stěny žlabu, zjistit si výšku vrstvy a začít s jejím vybíráním.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down