05.10.2020 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tam, kde krmí Faresin

Zemědělské družstvo Trstěnice se nachází na východě Čech v okrese Svitavy, na území mezi městy Litomyšl, Svitavy a Polička a zabývá se jak rostlinou, tak živočišnou výrobou. Specializuje na chov skotu plemene český strakatý a obhospodařuje 1820 ha zemědělské půdy z toho 1600 ha zaujímá orná půda. Rostlinná výroba je z velké části využita jako krmivová základna pro skot. Krmení pro celé stádo obstarává samojízdný krmný vůz Faresin Leader PF2 2.20 Ecomode.

Spokojený zákazník nemění

Vzhledem k tomu, že nejnovější model Faresin Leader PF2 2.20 Ecomode je třetím samojízdným krmným vozem značky Faresin, je zřejmé, že zemědělské družstvo Trstěnice je se stroji spokojeno. Je to dáno vysokou spolehlivostí, dobrou spoluprací s prodejcema především kvalitním a rychlým servisem.

Krmný vůz Faresin Leader PF2 2.20 Ecomode patří do řady Leader PF2, jež čítá celkem osm modelů s objemem míchací vany 18-33 m3. Míchací vana modelu Leader PF2 2.20 Ecomode pojme 20 m3 a komponenty krmné dávky šetrně a kvalitně zamíchají dva vertikální šneky.

Nakládací fréza

Krmný vůz si komponenty krmné dávky nabírá frézou, která je vyrobená z materiálu odolného vůči opotřebení. Buben frézy o velkém průměru (700 mm) dokáže materiál snadno dopravit do dopravního kanálu a spirálově uložené nože efektivně oddělují materiál a současně neporušují strukturální vlákninu. Buben se může otáčet třemi rychlostmi, což je výhodné, neboť pro každý materiál je ideální jiná rychlost, a to jak z pohledu šetrnosti k dané komponentě, tak z pohledu prašnosti. Benefitem je též konstantní rychlost nakládání.

Homogenní dávka

K dobrému míchání přispívá už geometrie míchací vany. Tvar je kónický s kombinací válcového a lamelově ohýbaného boku, což optimalizuje tok materiálu a zabraňuje hromadění produktu na jednom místě. Vzhledem k často agresivnímu prostředí a velkému zatížení je míchací vana (ale nejen ta) vyrobena z kvalitní oceli. Rám stroje, stěny i dno míchací vany jsou bohatě dimenzované a například dno má sílu až 25 mm.

Kabina a komfort

Ať chceme nebo nechceme, pracovní prostředí vždy ovlivňuje kvalitu práce. Kabina je proto důležitou součásti krmného vozu Faresin Leader PF2. Tancovat se v ní sice nedá, ale komfortní prostor pro celodenní práci je rozhodně dostatečný. Navíc je bohatě prosklena, takže je z ní vidět velmi dobře ven na všechny strany. Přední sklo je zkosené v negativním úhlu, což ještě výhled vylepšuje stejně jako prosklení střechy opatřené bezpečnostní mříží i stěračem.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down