Tažené postřikovače ve vlastních barvách

Firma Fendt má pro veletrh Agritechnica připravenou také další zajímavou novinkou, a to jsou tažené postřikovače Fendt Rogator 300. Modelová řada tažených postřikovačů vzešla z úplně nového vývoje. Zahrnuje stroje s objemem nádrže 3300, 4400, 5500 a 6600 litrů při pracovních záběrech od 24 do 30 metrů. Řešení, která se v praxi osvědčila u samojízdných modelů, byla přenesena i na stroje tažené.

Tažené postřikovače Fendt Rogator 300 jsou postaveny na podvozku, který přebírá osvědčený koncept od strojů samojízdných. Vyznačuje se tak stabilitou a odolností vůči zkrutu. V přední části je doplněn o univerzální oj, umožňující zapojení jak do etážového, tak i do spodního závěsu traktoru, a přizpůsobení různým velikostem pneumatik traktoru. Náprava je posunuta dozadu, což zlepšuje dotížení traktoru.

Aby postřikovač sledoval stopu traktoru, vyvinuli konstruktéři systém řízení nápravy OptiSteer.  Díky úzkému rámu se mohou kola natáčet v úhlu až 35 stupňů, i když je postřikovač osazen pneumatikami s větším rozměrem. Díky tomu má celá souprava dobrou manévrovatelnost a chová se šetrně vůči porostu. Spodní část postřikovače je zakrytá a zcela hladká a nachází se ve výšce 85 cm nad zemí.

Pro aplikaci postřikové jíchy slouží aluminiová ramena, která mají příznivou hmotnost a jsou zároveň odolná vůči kroucení. Promyšlená konstrukce umožňuje uložit trysky tak, že jsou chráněné vůči poškození. Zároveň je jejich případná výměna jednoduchou záležitostí.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 12/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *