22.04.2024 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tažený model na Dnu Zemědělce

Již během loňského Dne Zemědělce si mohli návštěvníci prohlédnout v expozici společnosti KUHN CENTER CZ nové tažené pneumatické rozmetadlo minerálních hnojiv Kuhn Aero GT v záběru 36 metrů. Tento profesionální stroj zaručuje velký výkon a výraznou úsporu nákladů.

Aero GT zajišťuje přesnou distribuci jemných a nepravidelně velkých nebo perličkových hnojiv, která běžně nelze v těchto pracovních záběrech rozmetat pomocí odstředivého rozmetadla s disky. Díky širokému pracovnímu záběru, vysoké pracovní rychlosti a velkému objemu zásobníku může rozmetadlo dosahovat značného denního výkonu, a to za kratší pracovní dobu a při nižší spotřebě paliva. Ramena vybavená sofistikovanými vývody zajišťují přesné rozmetání po celé pracovní šířce bez ohledu na sílu větru, terén a kvalitu hnojiva.

Stabilní ramena a jednoduchá kalibrace

Ke stabilizaci ramen rozmetadla Kuhn Aero GT, a to i při rychlosti 25 km/h a více, přispívají tři technické prvky: kyvadlové - rámové odpružení s vyrovnávacím mechanismem, paralelogram výložníku s akumulátory pro tlumení rázů a hydropneumatické odpružení podvozku. Ramena z nerezové materiálu jsou extrémně přesná: třicet výpadů rozmístěných po 1,2 m zajišťují vějířovitý rozvod s dvojitým přesahem. Rameno rozprostírá 100 % množství hnojiva až k hranici pole, což má zásadní vliv na vyšší výnosy a zároveň ochranu životní prostředí. Aplikace je velice přesná i za nepříznivých povětrnostních podmínek. S maximální aplikační dávkou 320 kg/ha močoviny v záběru 36 m při rychlosti 15 km/h se dosahuje výrazných denních výkonů.

Více se dočtete v Zemědělci č. 17.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down