Techagro 2004 – ještě je čas?!

Již tradiční setkání vystavovatelů veletrhů Techagro – Animal Vetex – Silva Regina s organizátory se uskutečnilo začátkem dubna v areálu rekreačního střediska BVV v Zubří u Nového Města na Moravě.
Zhruba rok před vlastním veletrhem by se mohlo zdát, že je na organizaci ještě dostatek času, ale zdání někdy klame. Jak ukázala diskuze, která následovala po seminární části programu, ve které účastníci vyslechli přednášky týkající se ekologických, ale hlavně potom ekonomických témat, mnoho organizačních věcí bude ještě potřeba dořešit.
Akciová společnost Brněnské veletrhy a výstavy velice kladně hodnotila minulý ročník veletrhu Techagro 2002 a považuje jej za úspěšný. Pro ten další vyroste na brněnském výstavišti nový moderní pavilon, přibude také akcí v doprovodném programu, z nichž některé budou orientovány na vstup České republiky do Evropské unie. Nebude chybět soutěž v jízdě zručnosti traktorů s vlekem ani možnost větších praktických ukázek vystavené techniky.
Pro vystavovatele by mělo být dobrou zprávou to, že ceny ploch i služeb zůstávají na úrovni roku 2002. Jenže po loňských katastrofách a vymrznutí velkého procenta na podzim osetých ploch se nedá v zemědělském rezortu letos čekat kdovíjak příznivá ekonomická bilance. Z toho se určitě bude odvíjet následná koupěschopnost uživatelů techniky a z ní zase finanční možnosti dovozců vystavovat. Z úst zúčastněných prodejců zemědělské techniky příliš optimistická slova nezaznívala a hlavně s nabízenými cenami služeb a servisu na výstavišti rozhodně velká spokojenost nezavládla.
Nezbývá než doufat, že mezi organizátory a vystavovateli dojde nakonec k rozumné dohodě a návštěvníci veletrhu nebudou muset obdivovat pouze neucelený sortiment zemědělských strojů nahuštěný z úsporných důvodů na co nejmenším prostoru.Veletrh s tak dobrou tradicí by si něco takového určitě nezasloužil.

Roman Paleček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *