Technické inovace nemají prázdniny

U rodinné firmy Köckerling z východovestfálského Verlu, která se specializuje na produkci radličkových a talířových kypřičů, secích strojů a techniky k ošetření trvalých travních porostů, se KVALITA píše velkými písmeny. Právě kvalitou svých výrobků, pro něž je navíc příznačná velká výkonnost, enormní robustnost, a tím také dlouhá životnost, výrazně konkuruje velkým výrobním společnostem. Jsou to především detaily, jimiž se technika Köckerling liší od standardně vyráběných strojů ve velkých sériích.

Pro východovestfálskou firmu je příznačné, že konstruktéři vedou neustálý dialog s obchodníky i zemědělci a z jejich připomínek a podnětů vychází řada technických inovací. Zpětná vazba je zřetelná i z následujících změn techniky Köckerling, které se týkají jak jejích dílčích částí, tak i celých strojů (více v Zemědělci č. 15).

„Zásadní novinkou v oblasti radličkových kypřičů je hydraulické jištění slupic u modelů Vector v záběru 4,6 až devět metrů, které umožňuje individuální nastavení přítlaku radliček až 550 kilogramů,“ říká Petr Formánek, zástupce společnosti Köckerling pro Českou republiku a Slovensko. „Což má vliv nejen na kvalitní práci kypřiče, ale také jeho bezpečné používání bez rizika poškození. Modernizace se nevyhnula ani kypřičům Vario, které již mají, stejně jako kypřiče Vector, průběžné pístnice, s nimiž se na stavěcích kolech nastavuje pracovní hloubka. Její regulace bez stavěcích šroubů je mnohem jednodušší. A když už je řeč o kypřičích Vario, k dispozici je model o záběru 5,3 m, který lze dodatečně rozšířit na záběr 7,5 metru. Jde o stejný modulární systém, jako u těžkého kypřiče Vector.“

*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *