08.04.2024 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Technika Bauer na veletrhu Techagro

Po šestileté přestávce se opět může konat mezinárodní veletrh zemědělské techniky Techagro. Brněnské výstaviště – jak pavilóny, tak i volné plochy – znovu ožívají zemědělskými stroji. Veletrh Techagro se koná společně s lesnickým a mysliveckým veletrhem Silva Regina a s veletrhem obnovitelných zdrojů energie v lesnictví a zemědělství Biomasa. Novinkou aktuálního ročníku je projekt Chytrá farma, který je zaměřen na větší efektivnost a udržitelnost hospodaření, nové postupy a digitalizaci v zemědělství.

Veletrh bude probíhat až do čtvrtka 11.4. Již první den se těšil vysoké návštěvnosti, které přeje i krásné počasí. Jedním z největších vystavovatelů na Techagru je společnost P & L, spol. s r.o. Vystavuje své stroje ze sortimentu zemědělské techniky jak v pavilónu P, tak i na sousedící volné ploše. Mezi stroji nechybí technika firmy Bauer, a to z obou divizí tohoto výrobce – z divize závlahových systémů i techniky pro aplikaci kejdy a digestátu.

Závlahový systém pro velké pozemky

Z první skupiny jsou na stánku k vidění dva závlahové systémy. Menší má název T42, větší s názvem Rainstar E400 je novinkou. Bauer Rainstar E400 zvládne i závlahu na velkých pozemcích; pohybuje se po poli díky energii od vodní turbíny TVR 60. Zařízení je vybaveno mechanickou převodovkou Bauer se čtyřmi rychlostními stupni s pásovou brzdou. Chod zařízení řídí závlahový počítač Ecostar 4300 s baterií a solárním panelem, který se ovládá dálkově prostřednictvím zpráv SMS.

Délka hadice o průměru 110 milimetrů může vystačit na ujetí 600 až 700 metrů. Pokud jsou vodou zásobovány pivoty, pak je možné vypínání jednotlivých sekcí. Kovové součásti zařízení jsou všechny vyrobeny z pozinkovaného plechu. Firma Bauer se pyšní velkou hloubkou výroby – všechny komponenty si vyrábí sama.

Cisterny dle individuálních požadavků

Společnost P & L je také exkluzivním prodejcem cisteren a aplikátorů firmy Bauer. Na volné ploše před pavilónem P vystavuje cisternu Bauer s objemem nádrže 15 500 litrů. Cisterna je osazena aplikátorem Bomech, vodným k aplikaci kejdy například při jarním přihnojování ozimých pšenic anebo na loukách. Botkový aplikátor zapravuje kejdu tak, že do ovzduší neuniká žádný dusík. Cisterna ale může sloužit i jako přepravní. Nádrž se vyznačuje kvalitní povrchovou úpravou pozinkováním.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down