Technika nejen pro horské farmy

Společnost Aebi je švýcarskou firmou a je součástí koncernu ASH Group. Její specializací jsou traktory do horských podmínek a stroje pro komunální oblast.

Na výstavu Agritechnica 2017 připravuje expozici, na které nebudou chybět novinky, jakou je například inovovaný stroj Terratrac TT 281, ale prezentovat bude i stávající sortiment multifunkčních nosičů do komunální sféry.

Stroje připravené na Agritechniku

Společnost Aebi na veletrhu Agritechnica představí inovovaný model z řady Terratrac TT 281. Speciál pro všestranné využití do hor přináší vyšší výkon, silnější hydraulický systém a vyšší úroveň komfortu. Důležitým atributem těchto horských strojů je nízko položené těžiště, a tím dobrá stabilita ve velmi strmém terénu. Terratrac může být na zimní období nebo do vlhkého terénu kompletně přestrojen na pásový podvozek. Stroj je vybaven čtyřválcovým motorem o výkonu 109 koní a maximálního točivého momentu 420 Nm je dosahováno při otáčkách 1100 ot/min. Pojezd stroje je hydrostatický s dvěma mechanickými stupni, takže je možné plynule měnit rychlost v plném rozsahu 0–40 km/h, přičemž poháněna jsou permanentně všechna čtyři kola.

Na výstavě jistě bude zastoupena i řada Aebi MT, která nabízí sortiment univerzálních nosičů. Menší modely řady jsou vybaveny čtyřválcovými motory se zdvihovým objemem 3 l a výkonem 109 koní přičemž maximálního točivého momentu 420 Nm je dosahováno při otáčkách 1100 ot/min. Větší modely pohání šestiválcové pohonné jednotky se zdvihovou kapacitou 4,5 l, výkonem 156koní a s maximálním točivým momentem 500 Nm, kterého je dosahováno při otáčkách 1400 ot/min.

Zajímavá je řada strojů Aebi EC. Jde o velmi kompaktní stroj, v podstatě motorizované sedadlo s dvěma pásovými jednotkami určené pro práci ve strmých horských podmínkách. Stroj může být řízen manuálně z pozice řidiče nebo dálkově. Jeho pohon je čistě elektrický, tudíž s nulovými emisemi a díky širokému spektrum příslušenství, které je možné k němu připojit, jde o univerzální stroj pro celou řadu úkolů od údržby komunikací až po sečení horských luk.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *