10.05.2016 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Technika pro intenzivní nasazení

Firma Hawe je specializovaný výrobce dopravní a aplikační techniky. Stroje této značky nalézají široké uplatnění v zemědělské dopravě všech druhů komodit. Nicméně díky kvalitě a robustnosti se mohou překládací návěsy netradičně uplatňovat i při dopravě substrátu na bioplynovou stanici. Jeden takový návěs byl výrobcem prezentován také v průběhu návštěvy továrny.

Návěsy HAWE SUW mohou sloužit i mimo období sklizně. V jedné z hal v areálu závodu prezentovala firma HAWE návěs SUW 5000, na němž bylo patrné, že je již lehce použitý. Nicméně má za sebou úctyhodné množství práce. Sloužil pro transport agresivní kukuřičné siláže ze silážních žlabů do jeden kilometr vzdálené bioplynové stanice. Vzhledem k nepřetržitému provozu stanice pracoval 365 dnů v roce a po dobu čtyř let každý den odvezl 250 tun hmoty. Ačkoli převezl a přeložil dohromady stěží uvěřitelných 365 000 tun siláže, fungoval po celou dobu bez problémů. V menší míře se využíval i jako transportní návěs pro odvoz hmoty od řezačky a má maximální úroveň výbavy.

Po čtyřech letech služby a po více než 14 500 fůrách byl návěs převezen zpět do závodu na generální opravu, po níž bude pracovat i nadále. Do své ložné plochy naloží 62 až 63 m3 siláže, tedy 25 až 26 t. Z důvodu jejího agresivního působení jsou postranice vyrobeny ze dřeva, případně se dělají také z nerezu. Pro běžné nasazení s tímto vozem by postačoval traktor o výkonu 147 kW/200 k, ale jsou-li požadovány vyšší rychlosti jízdy po poli a vyšší výkon na vývodovém hřídeli, je třeba zapřáhnout traktor o výkonu minimálně 221 kW/300 k.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 7.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down