Technika pro pravé profesionály

Společnost P & L Biskupce zastupuje od roku 2013 na českém a slovenském trhu nizozemskou značku Vredo, přitom od roku 2015 je pouze výhradním dovozcem vyspělé aplikační techniky. Jde o závěsné dvojdiskové aplikátory v záběru od 5,2 do 12,4 metru a samojízdné aplikátory kejdy. Pro tyto „samochody“ jsou příznačné veliký hodinový výkon, minimální neefektivní časy a malé, přitom rovnoměrné utužení, půdy.

V nabídce společnosti P & L jsou dnes tři modely samojízdných aplikátorů kejdy Vredo: model VT 4556 se dvěma nápravami, nádrží o objemu 19 500 l a motorem o výkonu 450 k, větší typ VT 7028 se dvěma nápravami, nádrží o objemu 21 000 l a motorem o výkonu až 700 k a největší model VT 7028-3 se třemi nápravami, motorem o stejném výkonu, ale nádrží o objemu 32 000 litrů. Tento gigant si letos pořídila jedna společnost na Zlínsku, naopak nejmenší model pracuje v Čechách. Další tři samojízdné aplikátory Vredo byly do republiky dovezeny jako použité stroje.

„Přestože stoupá poptávka po velkém hodinovém výkonu a díky tomu roste i výkon motorů, a tím i hmotnost celého stroje, samojízdné nosiče Vredo Trac mají relativně malou hmotnost, která má vliv na nízké zatížení náprav a utužení půdy,“ vysvětluje Bc. Alois Chvátal, produktový manažer společnosti P & L. „Co je ale podstatné, jejich zatížení je vždy 50 : 50, ať už je stroj plný či prázdný, neboť cisterna, motor, převodovka a další nádrže jsou umístěné mezi nápravami. Váhovou optimalizaci podporuje i vzadu umístěný aplikátor a vpředu připevněná celá čerpadlová jednotka včetně řezacího a odlučovacího filtru. Toto technické řešení zaručuje obsluze také bezkonkurenční výhled z kabiny Claas nejen při plnění, ale i aplikaci. Uživatelé těchto strojů u nich oceňují i malý poloměr otáčení, kompletní odpružení kabiny i sedačky a moderní ergonomii.“

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 26.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *