Technika pro produkční zemědělství

Koncem září se skupina českých uživatelů krmných vozů Siloking vydala do bavorského Kirchheimu, kde se nachází zákaznické centrum stejnojmenného bavorského výrobce, který patří k největším producentů vertikálních krmných vozů v Evropě. Součástí návštěvy byla také prohlídka nedalekého výrobního závodu v Tittmoningu. Účastníci zájezdu se mohli během dvou dnů přesvědčit, že značka Siloking je úzce spjata s produkčním zemědělstvím, bez ohledu na to, zda jde o malé farmáře či velké zemědělské podniky.

Značku Siloking charakterizuje specializace na jeden výrobek, avšak široké spektrum modelů. V nabídce má tažené vertikální krmné vozy o objemu 5 až 45 m³, samojízdné vozy s kapacitou 5 až 30 m³ a stacionární míchací a dávkovací vozy o objemu 9 až 80 m³.

Zakladatel a majitel firmy Georg Mayer vystudoval zemědělství, a proto firma Siloking upřednostňuje při konstrukci krmných vozů především potřeby zvířat. Strategie vývoje, výroby a prodeje leží od samého začátku na třech základních pilířích. „Tím prvním jsou neustálé inovace,“ říká Jan Dušák, oblastní reprezentant firmy Siloking. „Naše krmné vozy udávají světový trend, jsou technicky vyspělé a především zohledňují požadavky zvířat. Druhým pilířem je sériová výroba. Produkujeme stroje, které pracují nepřetržitě 365 dnů v roce a díky sériové výrobě máme dostatek dílů jak pro vlastní výrobu, tak jako náhradní součástky pro servis. Což je základem spolehlivosti vozů Siloking a jistoty jejich uživatelů. Třetím, neméně důležitým pilířem je silná, stabilní partnerská obchodní síť. V České republice se o techniku Siloking spolehlivě stará společnost Kverneland Group Czech, její prodej, servis a dodávky náhradních dílů jsou vzorové.“*

Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 42.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *