Technika s univerzálním využitím

Každý předvídavý hospodář se zajímá o to, jak bude vypadat tržní prostředí v blízké budoucnosti. Současnou situaci v oblasti zemědělských komodit v Evropě může výrazně ovlivnit nárůst výroby pšenice a kukuřice v zemích Jižní Ameriky, jako je Brazílie a Argentina. Produkce bude pak exportována do Evropy, což může mít za následek zvýšení tlaku na konkurenceschopnost zemědělských podniků. Podniky, které budou fungovat efektivně, v novém prostředí obstojí.

Předpokladem efektivního hospodaření je využívání moderní a spolehlivé techniky. Takovou techniku vyrábí firma LEMKEN. Další předností strojů pro zpracování půdy a setí v modré barvě je jejich univerzálnost. Široké možnosti nastavování a originální koncepce dovoluje nasazení těchto strojů jak v klasickém systému s orbou, tak i v bezorebné technologii. To znamená výrazné zjednodušení práce i strojového parku.

Přesvědčivým příkladem mohou být pneumatické secí stroje Solitair 25. V závislosti na půdních podmínkách, zvoleném osevním postupu i množství organické hmoty na povrchu půdy mohou být agregovány s jedním ze šesti rozličných půdozpracujících strojů. Tím je možné docílit požadovaného účinku při přípravě seťového lůžka za všech podmínek. Dokonce i v půdě s vysokou vlhkostí je možné pracovat, což je případ opožděného výsevu ozimů nebo naopak časného setí jařin.

Trapézový opěrný a pěchovací válec provádí utužení půdy v pruzích, přesně odpovídajících rozteči secích botek. Půda mezi těmito pásy zůstává neutužená, což dovoluje výměnu vlhkosti.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 4/2018.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *