Technika v Radešínské Svratce

Výstava českého strakatého skotu, která probíhá již tradičně v Radešínské Svratce není jen přehlídkou zvířat. Je doplněna též výstavou zemědělské techniky, která se rok od roku zvětšuje.

Na jednotlivých výstavních plochách prezentují dovozci své produkty a to stacionárním způsobem. Letos se předvedly takřka dvě desítky firem z nichž největší expozici měla společnost Moreau Agri Vysočina. Ta vystavila více jak deset manipulátorů Manitou a také nemalé množství traktorů McCormick a Landini. Mimoto též pro návštěvníky uspořádala soutěž ve zvedání lahví piva pomocí háčku upevněného na rameni teleskopického manipulátoru a redakce Mechanizace zemědělství postavila závodní trať pro model Manitou 845 LSU. S ním jezdilo jedenáct soutěžních řidičů a nejlépe z nich si vedl Miroslav Borůvka z podniku ZD Naloučany, který tak po zásluze zvítězil a získal putovní pohár soutěže Manitou Cup.
Ostatní firmy se spokojily s ukázkami pasivními a tak jsme mohli vidět tradiční přehlídku zemědělské techniky, přesněji značek a modelů, které se na našem trhu nejvíce prodávají. Firma AG Servis vystavila sklizňovou techniku Krone, krmný vůz Mayer a traktory Case IH, Tradiční prodejce značky John Deere, firma STATON Habry se prezentovala zejména svými traktory, Agroservis Sedláček vystavil svoji specialitu a sice sklizňový adaptér na slunečnici od firmy Sunmaster. U firem Sochor a Some byla k vidění především technika Pottinger. Traktory Lindner, Goldoni a manipulátory Merlo předvedl pelhřimovský dovozce, firma Cime. Na stánku Lukromu byl k vidění jak jinak než samojízdný KMV Luclar a dále též třeba secí stroj Horsch Pronto.
Firma Agro Měřín se prezentovala jak osvědčenými produkty, kterými jsou traktory Massey Ferguson, nebo sklizňová technika Claas, tak vystavila novinku na našem trhu a sice kejdovač od dánské firmy Samson.
U firmy Bohatec byly k vidění Zetory, ale od letoška k nim přibyla i značka traktorů Valtra a malé nakladače Weidemann. Prodejce P+L představil řadu traktorů New Holland a také například postřikovací techniku Agrio Křemže. U firmy Stemp Třebíč byl zase vystaven manipulátor Cae IH a to s řádným zdvihem dosahujícím až do 13 metrů. A nechyběla ani firma TOKO Agro s ústředním produktem, kterým byl nový Fastrac 8250.
Stánky se zemědělskými stroji se setkávaly se zájmem návštěvníků, který zajisté umocnilo i výborné počasí, které jako by chtělo odčinit deštivý a chladný srpen a slunce tedy svými paprsky návštěvníky nijak nešetřilo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *