12.04.2016 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Technika z babiččiny zahrádky

Ve výrobním závodu firmy Bergmann v německém Goldenstedtu se mezi původní kovárnou a jednou z výrobních hal nachází místo, kde se uskladňuje technika opouštějící výrobní linku. Stroje v základní výbavě zde čekají na závěrečnou montáž podle konkrétních požadavků budoucích uživatelů. Tomuto místu se přezdívá babiččina zahrádka, neboť manželka zakladatele firmy tady za války, když v továrně pracovalo hodně žen, hlídala už v pozdním věku jejich malé děti.

Nejen v babiččině zahrádce, ale také na jiných místech výrobního závodu stály nové stroje. Na začátku března si je mohli prohlédnout obchodní zástupci a partneři společnosti P & L Biskupice, která techniku Bergmann zastupuje na českém a slovenském trhu.

Skupina českých návštěvníků se nejprve zastavila u inovovaného senážovacího vozu Bergmann Repex. Tyto vozy se vyrábějí s nástavbou o objemu od 29 m3 (se dvěma nebo třemi rozdružovacími válci) do 35 m3 (bez rozdružovacích válců). Mají otevřenou stabilní nástavbu bez příčných vzpěr a provazů či lan, takže se mohou použít i k přepravě řezanky od samojízdné řezačky, nebo kukuřice CCM, štěpky či jiných materiálů. U vozů Repex oceňují uživatelé nejen kompaktní design, který usnadňuje manipulaci a dobrou manévrovatelnost, ale také propracovanou konstrukci. Nemají žádné řetězové pohony, točivý moment zde přenáší moderní robustní převodovka s čelním ozubením a značnou výkonovou rezervou. Větší modely vozů Repex se standardně dodávají s ojí pro připojení do dolního závěsu.*

Více o technice Bergmann naleznete v Zemědělci č. 14.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down