Technologický lídr ukazuje směr

Společnost John Deere investuje denně více než dva miliony dolarů do vývoje a výzkumu technologií, které jí umožňují držet si pozici předního hráče, jenž určuje trendy v moderním zemědělství. Řadu inovací ocenila v letošním roce i komise pro inovace Německé zemědělské společnosti (Deutsche Landwirtschaftsgesselschaft – DLG) rekordním množstvím medailí – 3 zlaté a 10 stříbrných. To je číslo, které jasně ukázalo, kdo je technologickým lídrem v oboru. V následujících řádcích jsme pro vás vybrali několik oceněných technologií. Pokud vás zajímá více, kontaktujte svého prodejce v autorizované síti STROM PRAHA.

„ Díky naší platformě oddělení  vývoje produktů, Evropskému  technologickému  inovačnímu centru (ETIC)  v německém Kaiserslauternu,  jsme byli schopni plně využít  potenciál naší globální sítě  vývoje značky John Deere,“  uvedl August Altherr, ředitel  ETIC. „Také využíváme úzké  spolupráce s technickými univerzitami  a výzkumnými institucemi.“

John Deere ProCut

Jednu ze tří zlatých přinesl  značce systém John Deere ProCut, který průběžně měří a seřizuje vzdálenost mezi  noži a protiostřím u sklízecích  řezaček. Zároveň dokáže sledovat a případně upozornit na potřebu naostření nožů. Systém neměří mezeru s pomocí  snímačů vibrací, ale induktivní  metodou v kombinaci  s dvěma speciálními čidly.

Active Fill Control Sync

Stříbrnou medaili získala  technologie nové sklízecí řezačky  8000, konkrétně zcela  nový systém automatického plnění  odvozního prostředku pro  řezačky řady 8000. Trojrozměrně  nasnímá obrys odvozního  prostředku a automaticky ho  naplní přesně podle požadavků  obsluhy. Obsluha řezačky se  může soustředit na jízdu a má  zase o jednu starost méně. Při  propojení se systémem MachineSync  je řezačka navíc schopná  kompletně ovládat odvozní  prostředek a tím ještě zefektivnit  a zjednodušit plnění.  John Deere EZ Ballast  Rychlé připojení 1,7tunového  závaží přímo z kabiny obsluhy  ocenila porota rovněž  stříbrnou medailí. Závaží je  pomocí hydrauliky uchyceno  pod rámem traktoru, a proto nijak neomezuje nářadí nesené  v předním nebo zadním závěsu  traktoru. Tento systém  pomáhá zvyšovat produktivitu a snižuje provozní náklady.

John Deere iTEC  AutoLearn

Další ze stříbrných, celosvětově  první samoučící souvraťový  nástroj pro traktory. Souvraťový  samouk John Deere iTEC  AutoLearn automaticky zaznamená  všechny pokyny, které  řidič použije na souvrati, uloží  si je do návazných, po sobě  následujících kroků, a pak už  je při otáčkách na souvratích  vykonává sám místo řidiče.

Inteligentní pohon kol

Další stříbrnou medaili dostal  systém, který automaticky  optimalizuje rozložení tažné  síly na traktorech vybavených  pohonem všech čtyř kol. V závislosti  na zatížení náprav, prokluzu  a pojezdové rychlosti  automaticky zapíná a odpojuje  pohon všech čtyř kol tak, jak je  potřeba. Tím pomáhá chránit  půdní strukturu a výrazně zvyšuje  komfort obsluhy.

František Kopecký sází  na jeleny

I na Chrudimsku má technika  John Deere bohaté zastoupení.  Jedním z příznivců  těchto strojů je i František Kopecký,  který na Chrudimsku  poskytuje zemědělské služby  a který si v tomto roce zakoupil  nový postřikovač. „Devět  let jsme měli samojízdný postřikovač  John Deere 4730  v pronájmu a nikdy s ním  nic nebylo, a to jsme s ním  udělali přes 100 000 ha. Je to  zlatý postřikovač. Právě proto  jsme se rozhodli pro nový typ  R4030. K němu jsme si pořídili  i výměnnou nástavbu, rozmetadlo  na prášek, takže ho můžeme  použít i během zimy pro  granulové hnojivo. Důležitým  faktorem je pro mě i kvalita  služeb prodejce. Kluci ze střediska  STROM PRAHA – Nový  Dvůr vědí vše, co potřebuji  a vždy pomohou. I na kvalitní  servisní podporu se mohu  vždy spolehnout. Když něco  potřebuji, mám to druhý den,“  říká František Kopecký.

STROM PRAHA a. s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *