Technologický lídr ukazuje směr

Společnost John Deere investuje denně více než dva miliony dolarů do vývoje a výzkumu technologií, které jí umožňují držet si pozici předního hráče, jenž určuje trendy v moderním zemědělství. Řadu inovací ocenila v letošním roce i komise pro inovace Německé zemědělské společnosti (Deutsche Landwirtschaftsgesselschaft – DLG) rekordním množstvím medailí – tři zlaté a deset stříbrných. To je číslo, které jasně ukázalo, kdo je technologickým lídrem v oboru. V následujících řádcích jsme pro vás vybrali několik oceněných technologií. Pokud vás zajímá více, kontaktujte svého prodejce v autorizované síti STROM PRAHA.

„ Díky naší platformě oddělení vývoje produktů, Evropskému technologickému inovačnímu centru (ETIC) v německém Kaiserslauternu, jsme byli schopni plně využít potenciál naší globální sítě vývoje značky John Deere,“ uvedl August Altherr, ředitel ETIC. „Také využíváme úzké spolupráce s technickými univerzitami a výzkumnými institucemi.“

John Deere ProCut

Jednu ze tří zlatých přinesl značce systém John Deere ProCut, který průběžně měří a seřizuje vzdálenost mezi noži a protiostřím u sklízecích řezaček. Zároveň dokáže sledovat a případně upozornit na potřebu naostření nožů. Systém neměří mezeru s pomocí snímačů vibrací, ale induktivní metodou v kombinaci s dvěma speciálními čidly.

Active Fill Control Sync

Stříbrnou medaili získala technologie nové sklízecí řezačky 8000, konkrétně zcela nový systém automatického plnění odvozního prostředku pro řezačky řady 8000. Trojrozměrně nasnímá obrys odvozního prostředku a automaticky ho naplní přesně podle požadavků obsluhy. Obsluha řezačky se může soustředit na jízdu a má zase o jednu starost méně. Při propojení se systémem MachineSync je řezačka navíc schopná kompletně ovládat odvozní prostředek, a tím ještě zefektivnit a zjednodušit plnění.

John Deere EZ Ballast

Rychlé připojení 1,7tunového závaží přímo z kabiny obsluhy ocenila porota rovněž stříbrnou medailí. Závaží je pomocí hydrauliky uchyceno pod rámem traktoru, a proto nijak neomezuje nářadí nesené v předním nebo zadním závěsu traktoru. Tento systém pomáhá zvyšovat produktivitu a snižuje provozní náklady.

Inteligentní pohon kol

Další stříbrnou medaili dostal systém, který automaticky optimalizuje rozložení tažné síly na traktorech vybavených pohonem všech čtyř kol. V závislosti na zatížení náprav, prokluzu a pojezdové rychlosti automaticky zapíná a odpojuje pohon všech čtyř kol tak, jak je potřeba. Tím pomáhá chránit půdní strukturu a výrazně zvyšuje komfort obsluhy.

Kvalitní servis a dny otevřených dveří v Opavě

„Nejen toto, ale i mnohem více, bychom rádi předvedli na dnech otevřených dveří střediska Opava, které se konají 12.– 13. října. Moc dobře si uvědomujeme, že pro každého zemědělce jsou hlavní dvě jistoty – spolehlivý stroj a rychlý servis. I proto najdete v našem kraji po více než dvaceti letech našeho působení stroj John Deere téměř v každém podniku. Společně se špičkovým produktem nabízíme i špičkovou podporu. Jestli se o tom chcete přesvědčit na vlastní oči, dny otevřených dveří jsou ideální příležitostí, ale samozřejmě, že jste vítáni kdykoli,“ říká Petr Langa starší, vedoucí střediska Opava a Klimkovice, STROM PRAHA a. s.

STROM PRAHA a. s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *