Technologie pro komfort ve stájích

Dražická akciová společnost V. Racek zemědělské technologie se letos již po čtrnácté zapsala na dlouhý seznam vystavovatelů tradičního mezinárodního agrosalónu Země živitelka v Českých Budějovicích. Známý výrobce stájových technologií pro skot a prasata, jež působí na trhu od roku 1989, si vydobyl dobré jméno nejen v tuzemsku, ale i mezi zahraničními chovateli, například v Německu, Rakousku, Švýcarsku nebo i Slovinsku.

Z technologií pro živočišnou výrobu zemědělská firma nabízí například napajedla nebo výklopné a velkoobjemové napájecí žlaby. Dále fixační klece, texas panely a kruhové příkrmiště pro zakládání objemného krmiva. V praxi se osvědčily i jejich plastové boudičky pro individuální odchov telat. Pro chovatele prasat potom přicházejí s nabídkou krmítek pro všechny kategorie prasat, včetně porodních klecí pro prasnice nebo individuálních boxů pro stejnou kategorii.
Před devíti lety se firma začala specializovat na výrobu ocelových konstrukcí bez podpěrných sloupů, jež jsou z pohledu pohodlí zvířat vhodnou alternativou. Dvoukloubový ocelový rám je svařen z válcových profilů a je založen na betonových monolitických patkách. Rámy jsou navzájem propojeny krokvemi a ocelovými táhly, kterými je možné měnit sklon střechy i výšku haly v místě obvodových stěn i hřebene. Díky tomu mají ocelové konstrukce univerzální využití a najdou uplatnění nejen ve stájích pro volně ustájené dojnice, ale také v jízdárnách pro koně nebo jako velkoobjemové sklady a seníky, popřípadě výrobní haly.
Jakou novinku firma představila na letošním 32. ročníku českobudějovické výstavy? „Letos jsme na výstavu přijeli s novým typem stranové zábrany Wisconsin, který je atypický z pohledu jeho instalace. Pomocí speciálních držáků se zábrany montují přímo na podkladní beton, aniž by se musely betonovat sloupky. V zóně zvířete není tedy žádná překážka, “ zněla odpověď obchodního vedoucího Ing. Petra Kubce. „Poprvé prezentujeme i výklopný vyhřívaný napájecí žlab pro skot s objemem 250 litrů a délkou napájecí hrany dva metry. Je vybaven vysoce průtočnými ventily a díky konstrukčnímu řešení a materiálu, z kterého je vyroben, se snadno čistí. Napájecí voda v něm nezamrzá ani při teplotách do 25 °C pod nulou. Naší poslední prezentovanou novinkou jsou lehací matrace pro skot, které jsou vyrobeny z vysoce odolného, nepromokavého, ale prodyšného materiálu. Segmentované jádro je plněno drcenou gumou“, představil další z novinek pro komfortní ustájení skotu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *