03.06.2023 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Telemetrie s praktickými funkcemi

Německá firma Krone je výrobcem nejen širokého sortimentu strojů ke sklizni pícnin, zároveň svým zákazníkům poskytuje i moderně pojaté digitální služby. Přístup ke všem těmto službám je možný přehledným způsobem na domovské stránce mykrone.green, kde lze řešit vše potřebné - od správy strojů až po objednávky náhradních dílů.

Jedním ze systémů je i telemetrie Krone Smart Telematics. S tímto systémem má provozovatel techniky Krone vždy k dispozici data o konkrétním stroji v reálném čase bez nutnosti cestování na pole či telefonování.  Navíc je možné data v reálném čase ze stroje i přenášet. Krone Smart Telematics poskytuje neustálý přehled o stavu stroje a také možnost řidiči snadno pomoci při nastavování stroje na dálku. Telemetrii lze využívat nejen na osobních počítačích, ale i na inteligentním mobilním telefonu či tabletu, které lze mít u sebe v terénu. Systém také dovoluje analýzu výkonů stroje a to i při pohledu do minulosti.

Například lisy na hranolové balíky Krone Big Pack páté generace jsou telemetrickou jednotku vybavovány již v průběhu výroby standardně. Jednotka je součástí sběrnice CAN-Bus lisu, ze které průběžně získává potřebná data. V podobě balíčků zasílá tato data na cloudové úložiště, spravované společností Krone. Takový balíček obsahuje více než jenom data o aktuálním nastavení stroje; má též data i o poloze a čase. Na portále mykrone.green určí vedoucí pracovníci, kteří zaměstnanci mají k datům přístup. Funkci navigace velmi ocení řidiči odvozních souprav: systém je dovede až k aktuální poloze sklízecí řezačky Krone.*

V náhledu telemetrie je zobrazen seznam všech k podniku náležejících strojů Krone.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down