14.07.2021 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ten, který chrání úrodu

Na Našem poli byl k vidění zajímavý stánek, u kterého byl již zdálky vidět velký černý pták. Byl to stánek firmy Scarybird CZ, která do České republiky dováží francouzský systém plašiče hejnového ptactva. Plašič může pomoci ochránit úrodu před ptáky, jako jsou například špačci, ale lze ho využít i mimo zemědělství. Nasazen může být například na letišti nebo na skládkách.

Firma Scarybird CZ začala zajímavý výrobek dovážet teprve loni na jaře, a tak bylo Naše pole první výstavou, kde si zájemci mohli zařízení poprvé pořádně prohlédnout. O tom, že opravdu funguje, svědčí výsledky testů provedených s univerzitou ČZU a také rozšiřující se řady zájemců nejvíce z řad vinařů.

Sacrybird je celý systém, který zahrnuje kotvící kolík, na který se nasune teleskopická tyč a na konci se zavěsí černý drak, který simuluje většího dravce. Když zafouká vítr, drak sám vzletí a věrně napodobuje let dravce. Když vítr ustane, drak se svěsí a plní funkci statického strašáka. Avšak koncipován je tak, aby k letu potřeboval jen minimální vítr.

K dispozici je ve dvou variantách. Pro ornou půdu, nízké vinice nebo třeba zeleninu se hodí šestimetrová verze, přičemž teleskopická tyč je šest metrů vysoká. Pro sady, vinice, chmelnice, ale i vysoké plodiny je lepší devítimetrová verze.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down