TerraService - digitální služba oceněná medailí

Při každém přejezdu přes pole vyvíjí zemědělský stroj tlak na půdu. S rostoucí efektivitou zemědělství se navíc zemědělské stroje v posledních desetiletích staly výrazně výkonnějšími, ale zpravidla také těžšími. V důsledku toho se zvyšuje i zhutnění půdy. Obzvlášť negativní dopad mají přejezdy těžké zemědělské techniky v mokrých podmínkách na hranici sjízdnosti. A někdy se i stane, že se stroj jednoduše zahrabe.

TerraService hlídá průjezdnost pozemku

Se službou Rauch TerraService, která vznikla ve spolupráci se společností AgriCircle AG a získala medaili na výstavě Agritechnice, má zemědělec k dispozici digitální službu, s níž může předem vypočítat průjezdnost konkrétní zemědělské plochy. Uživatel musí zadat potřebné údaje o stroji případně vyvolat již dříve uložené údaje. Půdní vlhkost je stanovena pomocí radarových měření prováděných družicemi Sentinel-1 v kombinaci s údaji o počasí. Tato data o stroji a vlhkosti půdy, jsou ještě doplněna o informace o struktuře půdy. Na základě všech jmenovaných údajů je vypočítána průjezdnost zemědělské plochy a výsledek pro konkrétní dílčí plochy je zobrazen na přenosném terminálu v desetimetrovém rastru.

Pokud část pozemku, na který chce řidič vjet, není průjezdný nebo je průjezdný jen omezeně, zobrazí se na terminálu varování nebo zpráva.

Kromě toho lze optimalizovat nebo definovat postup, v jakém se po poli přejíždí nebo lze určit optimální pozici vjezdu na velké pozemky s cílem zabránit zapadnutí.

TerraService je zajímavá aplikace

Službu TerraService vytvořili Rauch a AgriCircle

Novou službou TerraService společnosti Rauch a AgriCircle významně zdokonalily stávající simulační modely pro sjízdnost a výpočet rizika poškození zhutněním pomocí satelitních radarových měření pro stanovení vlhkosti půdy. Služba je všestranná a lze ji využít pro různé zemědělské pracovní operace jako jsou:

  • hnojení
  • setí
  • aplikace ochranných prostředků

Služba podporuje zemědělce v udržování dobrého stavu půdy a dobré struktury půdy a tím zaručuje i vysokou úroveň výnosů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down