12.01.2022 | 03:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Testovací centrum se znovu rozroste

Rakouská firma Pöttinger provozuje ve svém sídle Grieskirchenu Inovační a technologické centrum TIZ. Jedná se o nejmodernější zařízení na testování komponent v Evropě. Jeho kapacita se nyní ještě zvýší.

Práce na rozšíření začaly již v lednu tohoto roku. Za účasti významných hostů proběhlo symbolické první zarytí rýčem 11. ledna 2022. Tak se odstartovala třetí fáze rozšiřování centra TIZ pod označením TIZ 3. Pod ni spadá nová část budovy se zastřešenou plochou hal 1800 čtverečných metrů a plochou kanceláří 500 čtverečných metrů. Vše má být hotové do prosince 2022.

Markus Baldinger ze společnosti Pöttinger uvedl: „Inovační a technologické centrum TIZ je ve firmě Pöttinger základem pro zajištění kvality. Již po dobu 18 let je tam testována kvalita strojů a jejich způsobilost k práci v podmínkách, blízkých reálnému nasazení. Výzkum, vývoj a testování jdou ruku v ruce. Testování šetří náklady i čas, a to až 75 procent času i nákladů ve srovnání s prováděním testování v polních podmínkách. Životnost strojů tam může být prověřována jen v krátkých časových úsecích. Například test pracovního zatížení komponent na speciálním zařízení simuluje za několik málo měsíců stejné podmínky, které by pro daný komponent přineslo nasazení velkého zemědělského stroje na celkové ploše třiceti tisíc hektarů, které by v praxi trvalo pět či více let.“

Díky tomu pak stroje Pöttinger v praxi fungují bez závad.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down