28.07.2023 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tmavomodrá opožděná premiéra

Na výstavě Naše pole nemohla chybět expozice společnosti Köckerling, která do Nabočan přivezla pětici tmavomodrých strojů: kombinátor Allrounder profiline, talířové kypřiče Rebell clasic a Rebell profiline vhodné pro dvě různé hloubky zpracování a kypřič Vector v kombinaci s univerzálním zásobníkem Boxer. Tato dvojice si u nás odbyla opožděnou českou premiéru.

Všechny vystavené stroje mají několik společných znaků: zaručují vysokou kvalitu práce a komfortní ovládání či nastavování z kabiny traktoru podle konkrétních půdních podmínek.

Výstavní třešničkou na dortu byl těžký kypřič Vector v kombinaci s univerzálním zásobníkovým systémem Boxer, který je na trhu více než 15 let. Boxer je vybaven dvěma zásobníky, každý o objemu 1450 l, plastovým dávkovacím zařízením (0,5 až 300 kg) a hákovým závěsem pro připojení dalších strojů na zpracování půdy nebo setí. Z portfolia firmy Köckerling lze připojit těžké kypřiče Quadro a Vector, k předseťové přípravě Allrounder profiline či Allrounder flatline, nebo talířové kypřiče Rebell profiline a Rebell clasic. Boxer může být spojen i s dalšími stroji na zpracování půdy jiných značek. Na připojenou techniku je možné nainstalovat aplikační sady s jednou nebo dvěma dávkovacími hlavami.

Společně s technikou na zpracování půdy slouží Boxer k mělkému předseťovému zapravení hnojiva pod patu. Hnojivo se vede pneumaticky přes rozdělovač do trysek, které ho uloží za slupici kypřiče až do hloubky 25 nebo 30 centimetrů. Tryska za slupicí může být osazena dávkovací klapkou, která aplikuje hnojivo do mělčího horizontu, aniž by se musel kypřič zahlubovat či vyhlubovat. Během jednoho přejezdu je tak možné dávkovat jedno hnojivo do dvou různých hloubek, nebo aplikovat dvě různá hnojiva s rozdílnými vlastnostmi. Pomocí systému Boxer lze kombinovat i hnojivo s osivem či dvě osiva, například klasickou obilninu s podsevem. Boxer je možné využít t také jako zásobník osiva pro připojený mechanický či pneumatický secí stroj.

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 31.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down