28.07.2023 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tradičně na „domácím hřišti“

Letošní výstavy Naše pole se již tradičně zúčastnila společnost AGROMETALL s. r. o. Nový Dvůr, která vyrábí a dodává komunální techniku a prodává zemědělské i zahradní stroje. Na „domácím hřišti“ v Nabočanech vystavila celou škálu techniky, kterou má ve svém portfoliu.

AGROMETALL působí na Chrudimsku především v roli regionálního střediska společností STROM Praha, Bednar FMT a Kverneland Group Czech. V rozsáhlé expozici v Nabočanech si mohli návštěvníci prohlédnout zejména techniku John Deere, Bednar, Kverneland, Kramer a Pronar. Nechyběly ani vlastní výrobky do komunálního sektoru, ať už šípové radlice či zametače.

V Nabočanech byla výrazně zastoupena technika na zpracování půdy a setí Bednar FMT, s jejímž výrobcem má AGROMETALL úzké vazby, neboť pro něj zajišťuje řadu subdodávek. Přehlédnout nešel secí stroj Bednar Omega OO 9000 FL o záběru 9 m, největší model řady Omega. Jde o univerzální secí stroj lehké koncepce s diskovou přípravou půdy umožňující výsev různých typů plodin s velkou variací výsevku, a to jak v systému konvenční technologie s orbou, tak v půdoochranných systémech. Dvoukomorový zásobník umožňuje během jednoho přejezdu výsev plodiny s přihnojováním do meziřádku mezi osivo či společně s osivem, nebo výsev více druhů plodin, například hlavní plodiny s pomocnou plodinou do různé hloubky i ob řádek. Dvoudiskové secí botky jsou k rámu secí lišty uchycené pomocí paralelogramu, díky tomu jednotlivé secí botky dokonale kopírují terén a ukládají osivo rovnoměrně do stálé hloubky v celém pracovním záběru. Secí stroj s přihnojením Omega OO FL je vybaven dvěma rozdělovacími hlavami, které umožňují snadné vypnutí poloviny záběru – mechanicky nebo komfortně elektronicky z kabiny traktoru.

Nejen v expozici, ale i během praktické ukázky byl v Nabočanech předveden samojízdný postřikovač John Deere R4150i s nádrží o objemu 5000 litrů. Pro Evropu je k dispozic ještě menší model R4140i. Oba jsou vybaveny nejnovějšími technologiemi pro maximální přesnost, efektivitu a produktivitu.

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 31*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down