21.11.2022 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tradiční dny po tříleté pauze

Společnost AGROCENTRUM ZS uspořádala po tříleté kovidové pauze tradiční Dny otevřených dveří. Na začátku listopadu si mohly stovky návštěvníků prohlédnout ve Stránecké Zhoři desítky technicky vyspělých strojů mnoha značek. A to jak pro velké zemědělské podniky, třeba traktor o výkonu až 400 koní, pásový shrnovač o záběru 11 m, desetiradličný nápravový pluh či samojízdný postřikovač o záběru 36 m, tak techniku pro menší farmáře. Těm byl třeba určen traktor Massey Ferguson 5S.135 s čelní a vzadu nesenou žací lištou, obě o záběru do tří metrů.

Již tradičně nechyběly ve Stránecké Zhoři novinky. A nebylo jich vůbec málo. Ať už traktory Massey Ferguson 8S.265 či 5S.135, nebo pásový shrnovač Merge Maxx 1090, ale i samojízdný postřikovač Kverneland iXdrive a další.

Společnost AGROCENTRUM ZS je regionálním střediskem společností Austro Diesel, Topagri, Kverneland Group Czech, Kuhn Center CZ a Cime. V nabídce má i zemědělskou, lesní a komunální techniku dalších značek. „Naše portfolio je vskutku široké, zemědělci si mohou vybrat různé stroje, od jednodušších a tím i cenově přijatelných až po top vyspělou techniku,“ řekl týdeníku Zemědělec jednatel společnosti Ing. Ludvík Kuřátko.

„Dnes se staráme o téměř tisícovku traktorů převážně značky Massey Ferguson, ale i traktory Valtra, které atakují hranici sto kusů,“ pochlubil se jednatel. „A také o tisíce závěsných strojů. Náš obrat bude v letošním roce atakovat hranici 500 milionů korun, což představuje zhruba 350 strojů dodaných do praxe. Navzdory problémům výrobních závodů s prodlužujícími se dodacími lhůtami. Největší zpoždění mají dodávky traktorů, na nový se čeká rok i více. Dnes ve výrobě chybí asi 3000 převodovek Dyna VT, ale také čipy, elektronika a pneumatiky. Obchod s technikou není v současné době vůbec jednoduchý, máme určité předobjednávky, takže v řadě případů můžeme zemědělcům vytrhnout trn z paty.“

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 48.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down