Tradiční dny v jubilejním roce

Předposlední únorový týden se v Jindřichově Hradci konají již tradiční jarní výstavní dny Some. Letošní 17. ročník se však od těch předešlých výrazně lišil. S ohledem na dvacáté výročí, které si letos jindřichohradecká společnost připomíná, doplnil hojně navštěvovanou výstavu moderní zemědělské techniky široký odborný program. Během čtyř dnů si návštěvníci jarních dnů mohli vyslechnout řadu zajímavých přednášek a nutno dodat, že se pořadatelé do odborných témat trefili – přednáškový sál byl stále plný.

Největší zájem byl o přednášky týkající se společné zemědělské politiky EU, stavu SZIF v novém plánovacím období 2015, aktuálních problémů ovocnářů a dotací pro rok 2015, nové legislativní povinnosti třídit odpad i zpracování směsného komunálního odpadu. Z oblasti zemědělské praxe patřily k vyhledávaným tématům zpracování půdy, novinky při zakládání porostů a sklizně pícnin či navigace pro přesné zemědělství.

V současnosti má společnost Some v nabídce zemědělské stroje a lesní či komunální techniku mnoha značek, které v České republice a na Slovensku nabízí prostřednictvím vlastních regionálních středisek a obchodních partnerů. Velký důraz klade na profesionalitu zaměstnanců, rychlé dodávky náhradních dílů, kvalitní servis a také financování. A tak není divu, že technicky vyspělé stroje oslovují čím dál více spokojených uživatelů. Nejen ti si mohli v Jindřichově Hradci prohlédnout především traktory Same a Lamborghini, kde dominovaly stříbrné modely Lamborghini Mach a Lamborghini Nitro, ale také techniku na zpracování půdy, setí a sklizeň pícnin Pöttinger. Pozorný návštěvník objevil mezi žluto-červenými stroji dvě novinky, a to dvourotorový shrnovač TOP 662 a sběrací vůz Faro 5010. Široké zastoupení měla mezi exponáty i dopravní technika Oehler a Kirchner, mulčovače Agrimaster a Bomford, nebo rosiče a postřikovače Caffini.*

Po celé čtyři dny bylo pro návštěvníky přichystáno bohaté občerstvení a tombola.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *