Tradiční expozice s řadou premiér

Návštěvníci letošního veletrhu Techagro nalezli expozici společnosti Dagros tradičně na volné ploše A. Tradiční byly i značky techniky, které na českém trhu zastupuje, i když Köckerling či Kotte si v expozici kostomlatské společnosti odbyly výstavní premiéru. Tu českou měly ale v Brně dva velké žluté sklízeče značky Ropa. Poprvé v České republice představila společnost Dagros samojízdný sklízeč cukrové řepy Ropa Tiger 5 s revolučním systémem podvozku R-Soil Protect, který získal stříbrnou medaili na loňském mezinárodním veletrhu Agritechnica 2015. Absolutní novinkou pak byl tažený dvojřádkový sklízeč brambor Ropa Keiler2.

Stroje na sklizeň brambor a řepy pak doplňovala další technika, především pro pěstování a sklizeň pícnin, přípravu krmiv i vlastní krmení, manipulaci a komunální využití.

Nejžhavější novinkou byl dvojřádkový sklízeč brambor Ropa Keiler2, který bude letos v České republice absolvovat demo tour. „Tento stroj vychází z osvědčených sklízečů cukrové řepy, pokud jde o převodovky, hydraulické systémy či elektroniku, které se už osvědčily v těžkém polním nasazení,“ vysvětluje Ing. Zdeněk Šilar, ředitel společnosti Dagros. „Takže i sklízeče brambor jsou naprosto spolehlivé. K jejich charakteristickým vlastnostem patří velká univerzálnost, neboť jsou vhodné do všech výrobních podmínek. Pěstitelé brambor u nich také ocení nově vyvinutý řídicí systém, který poskytuje vysoký uživatelský komfort, umožňuje velké denní výkony a šetrný přístup ke sklízeným hlízám. Těší nás, že první ohlasy českých pěstitelů brambor jsou velmi dobré.“ Tyto stroje určené pro velké zemědělské podniky a podniky služeb, které požadují při sklizni brambor značný výkon, navíc splňují základní požadavky na ochranu půdy, stabilitu při sklizni a bezpečnost pracovníků u přebíracího stolu.*

Více naleznete v Zemědělci č. 23.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *