Tradiční Stochov inspiroval

Již tradičně první středu a čtvrtek v listopadu pořádá společnost Agroobchod Nové Strašecí ve Stochově na Kladensku dny otevřených dveří. V tu dobu už mají zemědělci na polích téměř hotovo, znají svoje ekonomické výsledky a mohou přemýšlet, jaké stroje si pořídit, aby jejich práce byla v příštích letech kvalitnější, efektivnější, snazší a rychlejší. Přitom je relativně dobré počasí, takže mohou u vystavené zemědělské techniky strávit více času. Letošní dny otevřených dveří se konaly už počtrnácté.

„Našim zákazníkům věnujeme během dvou dnů velkou pozornost, případným zájemcům o novou techniku můžeme v klidu jednotlivé stroje představit a ukázat,“ řekl týdeníku Zemědělec jednatel společnosti Tomáš Sedláček. „Především jde ale o přátelské setkání, při dobrém občerstvení mohou zemědělci zhodnotit uplynulý rok a podělit se s ostatními o zkušenosti. Je to také příležitost poděkovat jim za spolupráci a důvěru.“

Pro návštěvníky stochovského areálu připravila společnost Agroobchod Nové Strašící jako obvykle velké množství zemědělské, komunální a lesní techniky. Vystaveno bylo na 80 moderních strojů vyspělých značek, které na severozápadě Čech zastupuje. Šlo především o značky Case IH, Valtra, Kubota, Merlo, Kverneland či WTC Písečná. Velkou pozornost návštěvníků poutaly zejména nové traktory Valtra T4, traktor Case IH Magnum 370 CVX, sklízecí mlátička Case IH 9230 v plné výbavě, ale i samojízdný postřikovač Kverneland iXdrive. Nemalému zájmu návštěvníků se pak těšila praktická ukázka polautomatického štípače dřeva JAPA.

Reportáž ze dnů otevřených dveří ve Stochově přineseme v některém z příštích čísel týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *