Tradiční výrobce přichází s vlastními postřikovači

Pro firmu Fendt je závěr roku 2017 skutečně přelomový. Přináší totiž rozšíření sortimentu strojů v nebývalém rozsahu. Kromě jiného bude mít Fendt vůbec poprvé ve svých dějinách techniku pro ochranu rostlin ve svých barvách. A to konkrétně tažené postřikovače Fendt Rogator 300 a samojízdné stroje Fendt Rogator 600. Obě modelové řady byly vyvinuty v Evropě a budou vyráběny od roku 2018 v závodě AGCO ve městě Hohenmölsen, který se zabývá také produkcí samojízdných sklízecích řezaček Katana.

Se svým samojízdným postřikovačem Rogator 600 se firma Fendt zaměřuje na velké zemědělské podniky a poskytovatele služeb. Celá série zahrnuje tři typy s objemem nádrže 4000, 5000 a 6000 l a rameny se záběrem až do 36 m. Postřikovače se vyznačují originální konstrukcí podvozku a pokrokovým systémem vedení ramen.

K tradiční vysoké úroveň komfortu přispívá jednak samostatné zavěšení kol, ale také nová kabina. Má označení VisionCab a bude vyráběna v závodě koncernu AGCO/Fendt v německém městě Asbach-Bäumenheim, specializovaném na produkci kabin.

Kromě velkého vnitřního prostoru nalezne každý řidič uvnitř ovládání se známou logikou značky Fendt. V postřikovačích Rogator 600 bude standardem Varioterminál s úhlopříčkou 10,4 palce. Na přání může být v kabině integrován ještě druhý monitor, který pak bude sloužit pro zobrazení satelitní navigace, výstupu z kamer či informací z dokumentace. Z výroby může být postřikovač vybaven moderními systémy, jako je dokumentace VarioDoc, bezdrátová komunikace a satelitní navigace VarioGuide až po nejvyšší přesnost s využíváním signálu RTK.

Více informací v Mechanizaci zemědělství 12/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *