Traktor poháněný metanem

Umíte si představit farmu budoucnosti, která je úplně energeticky nezávislá a sama uspokojuje své požadavky na spotřebu paliva a energie. Nyní si zkuste představit, že farma dosáhne tohoto cíle pomocí odpadních produktů. Přesně takhle to vymysleli inženýři a návrháři ze společnosti New Holland. A neskončili jen u představy, zrealizovali ji.

Zemědělci by se tak mohli stát průkopníky odklonu od vozidel poháněných fosilními palivy směrem k obnovitelným zdrojům pomocí dokonale efektivního cyklu „uzavřené smyčky“, kdy traktory pohání energie vyrobená z vlastní půdy a odpadních produktů. Taková myšlenka stojí za prototypem metanem poháněného traktoru od New Holland Agriculture, zemědělské značky společnosti CNH Industrial.

Nový traktor poháněný metanem představuje významný technologický pokrok vycházející z předchozích prototypů. Využívá motoru od FPT Industrial, který byl speciálně vyvinut pro zemědělské použití s maximálním výkonem 180 k a maximálním točivým momentem 740 Nm. Motor je vybaven stechiometrickou technologií spalování, která byla vyvinuta FPT Industrial a byla poprvé představena v roce 1995. Tato technologie se používá v celém portfoliu motorů na zemní plyn, protože umožňuje srovnatelný výkon s dieselovými motory a současně se vyznačuje velmi nízkými emisemi a vysokou účinností. Traktor New Holland s metanovým pohonem zvládne všechny úkoly, které umí jeho standardní dieselový protějšek, a to od práce na dvoře až po dopravu.*

Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 37.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *