26.09.2018 | 03:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Traktor roku 2019 - McCormick v královské kategorii

V loňské soutěži o titul Traktor roku 2018 získal první místo v kategorii Best Utility traktor McCormick. Letos poslala společnost Agro Tractors svého zástupce do královské kategorie Open Field. McCormick X7.690 P6 – Drive je nejsilnějším členem série X 7.6. Zmíněná série má celkem pět příslušníků a nabízí výkonový rozsah od 151 do 205 koní, respektive s navýšením od 165 do 225 koní.

Pod kapotou se u všech skrývá šestiválcový motor Betapower Fuel Efficiency se zdvihovým objemem 6,7 litru. Maximálního točivého momentu 897 Nm je dosahováno v otáčkách motoru 1400 ot/min a při maximálním výkonu bez navýšení (u nejsilnějšího modelu X7.690 je to výkon 151 koní), vykazuje motor otáčky 1900 ot/min. Samozřejmostí je i plnění nejpřísnější emisní normy Tier 4F, kterou motor traktor splňuje díky zařazení technologie SCR a oxidačnímu katalyzátoru. Nutností je nádrž na AdBlue, která pojme 52 litrů, zatímco nádrž na palivo disponuje objemem 320 litrů.

Motor je uložen v robustním rámu a přístup k němu je velmi snadný. Zajímavý je systém chlazení Cooling Matrix systém, který je poskládaný z několika chladičů, přičemž ke každému je zachován velmi dobrý přístup. Nejblíže motoru je umístěn chladič vody, následuje chladič oleje a paliva, mezichladič, kondenzátor klimatizace a chladič oleje předního vývodového hřídele.

Novinkou je převodovka, která je částečně řazená pod zatížením a nabízí šest stupňů a pět roboticky řazených okruhů. Celkem je tedy k dispozici 30 stupňů vpřed a 15 stupňů vzad a při zařazení i plazivých rychlostí je v nabídce 54 rychlostí vpřed a 27 vzad. Reverzace je řešena elektrohydraulicky a maximální rychlost, kterou se traktor může pohybovat, je 50 km/h, při otáčkách motoru 1860 ot/min. Zajímavé jsou některé funkce převodovky například vylepšený systém Smart  APS, který zajišťuje automatické řazení v závislosti na aktuálním zatížení, rychlosti otáček motoru nebo třeba potřeby rychlejší akcelerace či požadavku vysoké efektivity bez častého řazení.
Další zajímavou a oceňovanou funkcí je Stop
&Action, která přináší možnost zastavit traktor sešlápnutím brzdového pedálu bez potřeby sešlápnout i spojkový pedál.
Hydraulický systém je poháněn čerpadlem s průtokem až 160 l/min a nabízí ve standardu tři na přání až šest vnějších hydraulických okruhů. Zadní závěs má kapacitu 9300 kg a přední 3500 kg a zadní vývodový hřídel se může točit rychlostmi 540/540E/1000 i 1000E. Přední vývodový hřídel nabízí rychlost 1000 ot/min.

Velkými inovacemi prošel software palubního počítače DSM. Komunikačním prvkem s DSM je dotyková 12palcová obrazovka. Uživatelé mají nyní k dispozici například nové menu souvraťového managmentu, předního nakladače, systému EHS tříbodového závěsu, předního závěsu nebo vývodového hřídele. Traktor je dále vybaven celou řadou technologií pro precizní zemědělství, je kompatibilní s nejnovějším Isobus systémem a může využívat autopilotní systémy a další funkce s využitím přesného satelitního navádění.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down