Traktorové pneu Continental

Od roku 1996 dochází v české republice ke stálým meziročním úbytkům prodeje traktorů, což vzhledem k věkové struktuře traktorového parku není pozitivní trend.Příčinou jsou přetrvávající ztrátové výsledky hospodaření velkého počtu zemědělských výrobních subjektů a omezení státních podpor při nákupu nových mobilních prostředků od poloviny roku 1997.V celé republice je evidováno zhruba 150 tisíc traktorů; z tohoto počtu pouze polovina pracuje v zemědělství.

I přes tuto nepříznivou situaci v zemědělském sektoru a vzrůstající konkurenci si zemědělské pneu naší firmy udržují v české republice stále vysoký podíl na trhu.Pneu Barum se nejčastěji používají u zákazníků vlastnících traktory nižší a střední výkonové třídy.Již několik let je situace taková, že z traktorů zahraničního původu se prodávají především vyšší výkonové třídy.A právě zde si nachází své místo u stále více zákazníků traktorové zadní radiální pneu Continental.
Pneumatiky Continental, jejichž výroba byla v loňském roce přesunuta z německého Stöckenu do Otrokovic, splňují požadavky kladené na současné pneumatiky – silný záběr, šetrnost k podloží a komfortní jízdu.Zákazník má možnost výběru z široké nabídky pneu – radiální, diagonální, přední, implementy, pneu pro zahradní traktory, MPT.
Nejvíce je požadována loňská novinka – pneu s dezénem AC85.Pneu doznala oproti svým předchůdcům zlepšení v mnoha směrech.Objem vzduchu u AC85 vzrostl díky větší šířce pláště, tz. že AC85 má větší potenciál nosnosti.Nový polyesterový nárazník zvyšuje tlumící vlastnosti pneumatiky.Ve srovnání s konkurencí má AC85 větší počet párů zubů, což přispívá zejména ke snížení hlučnosti a vibrací.Zvětšena byla plocha jednotlivých zubů, plášť má větší styčnou plochu a tím pádem snižuje vibrace a hlučnost.Nově použitá běhounová směs zvyšuje odolnost proti opotřebení a příznivě ovlivňuje životnost pláště.
Pro lepší dostupnost traktorových radiálních pneu Continental byly vytvořeny ve spolupráci s divizí logistiky limity zásob, tz. že většina rozměrů byla naskladněna na centrálních skladech ve Strážnici a v Malešicích.Odtud jsou dále distribuovány přes prodejní síť přímo k zákazníkovi.
Na radiální pneu Continental je vyhlášena do konce tohoto roku akční sleva.K zákazníkům se tak dostávají špičkové produkty za velmi zajímavé ceny.
Přestože se dosud setkáváme u nových traktorů většinou s konkurenčními značkami, jsme přesvědčeni, že tyto pneu samy přesvědčí zákazníky o svých kvalitách, což již nyní dokazují rapidně rostoucí prodeje těchto pneu.

Tomáš Jurtík
specialista div.VO –agri pneu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *