Traktory odlišné nejenom barvou

Charakteristickým znakem značky Steyr je snaha odlišit se od ostatních výrobců traktorů. Je to dáno rakouskými kořeny, kde se tento výrobce tradičně přizpůsoboval specifikům domovského trhu. Tyto traktory jsou do ČR importovány, prodávány a zastupovány společností Agri CS a byly také na Techagru vystaveny ve společné expozici v pavilonu V. Aby byla patrná snaha odlišit se od ostatních, nacházely se červenobílé traktory uprostřed své vlastní „Farmy Steyr“.

Kompaktní kategorie traktorů nižší výkonové třídy byla vždy výsadou firmy Steyr. V této třídě také nabízí řadu speciálních technických řešení, jak to demonstroval i traktor Steyr 4105 Kompakt.

Byl vybaven předním vývodovým hřídelem a tříbodovým závěsem, v němž bývá nejčastěji uchycen čelně nesený žací stroj. Traktory Steyr mají pro sklizeň svažitých a členitých pozemků vlastní unikátní řešení – uchycení spodních táhel tříbodového závěsu přímo k přední nápravě. Tím je žacímu stroji umožněno bez omezení kopírovat terén i za jízdy ve svahu a při změně sklonu svahu. Stroj zůstává neustále v kontaktu s terénem. Ovládat přední tříbodový závěs je nyní možné na Multicontrolleru, který je novou součástí výbavy traktorů řady Kompakt.

V kompletní lesní výbavě se na Farmě Steyr představil traktor Steyr 6165 CVT. Nově umí firma Steyr vyrobit traktor s originální lesní nástavbou v širokém rozpětí výkonu motoru od 75 do 240 k. A traktory s výkonem od 110 do 300 k může na přání vybavit otočným řízením, což platí i o novince, modelech řady Terrus CVT.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 6/2015.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *