Traktory, příjemnější na obsluhu

Firma Case IH podrobila pro nadcházející rok optimalizaci své traktory Farmall C 85 – 115. A to tak, aby byly rozšířeny jejich možnosti využití, usnadněná a zpříjemněná jejich obsluha a zvýšena výkonnost.

Zajímavá inovace se nachází již v kabině. Modely s předním tříbodovým závěsem a maximální výbavou, tj. vybavené reverzační převodovkou 24/24 s reverzací, ovládanou při zatížení, mohou být na přání vybaveny ovládáním Multicontroller. Toto řešení, osvědčené u větších modelových řad traktorů Case IH, poskytuje přístup k hlavním funkcím traktoru z jednoho místa. U traktorů Farmall C jej konstruktéři zpracovali tak, že přídavnými tlačítky osadili řadicí páku, která se nachází na pravé straně a slouží pro volbu čtyř hlavních rychlostí. Tyto spínače jsou uspořádány logicky a slouží pro ovládání reverzace, dvoustupňového násobiče a zadního tříbodového závěsu. Tlačítko na spodní straně páky dovoluje přepnout si na ovládání také předního tříbodového závěsu.

Celá řada zákazníků požaduje vyšší kapacitu tříbodového závěsu. Proto nabídne Farmall C možnost instalace přídavné pístnice zdvihu zadního závěsu, a tím i zvýšení jeho zvedací síly z 37 na 44 kN.

Nejnovější generace traktorů Farmall C přichází také se změnami v oblasti motoru a převodovky. Díky tomu je nově možné pojíždět po silnici rychlostí 40 km/h při redukovaných otáčkách motoru na 2000/min. Ve srovnání s dosavadními modely, které vyžadovaly jmenovité otáčky 2300/min, to znamená snížení spotřeby paliva, nižší hlučnost v kabině i menší opotřebení.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 1/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *