Traktory se širokým využitím

Na základě pozitivních zkušeností dalo vedení podniku Zemědělského družstva Velká Chyška značce Deutz-Fahr důvěru při pokračování obnovy strojového parku ve střední výkonové třídě traktorů. K požadavkům patřila mimo jiné plynulá převodovka, protože obsluha v Zemědělském družstvu Velká Chyška je již na takový komfort ovládání zvyklá. Plynulý pojezd zároveň poskytuje i nejširší možnosti využití traktoru včetně pomalých polních prací a maximální efektivitu provozu traktoru v dopravě.

Na dvůr podniku bylo postupně dodáno dalších pět traktorů značky Deutz-Fahr. Jejich dodavatelem byla společnost Garnea, a. s. Výčet prací, které tyto traktory na polích a loukách podniku vykonávají, je velice široký, takže univerzalita je jedna z jejich předností. Typickým příkladem je Deutz-Fahr 7210 TTV s výkonem motoru 224 k. Hned na začátku jara začíná s aplikací minerálních hnojiv pomocí odstředivého rozmetadla Amazone, při níž umožňuje plynulá převodovka udržovat konstantní otáčky motoru při proměnlivé rychlosti jízdy.

Traktor byl dodatečně vybaven satelitní navigací, která znamená další usnadnění práce řidiči, zvýšení preciznosti aplikace hnojiva a fungování sekční kontroly u rozmetadla. Zrovna tak se uplatní i při práci s dvouřádkovým sázečem brambor, který ukládá hlízy do záhonu, vytvořeném traktorem se separátorem hrud. Díky automatickému řízení a takovým funkcím, jako je tempomat, se obsluha může více věnovat kontrole práce sázeče. V době návštěvy podniku byl traktor agregován se shrnovačem píce Merge Maxx 900 značky Kuhn.*

Více informací v Zemědělci v regionu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *