Tři nové zemědělské pneumatiky

CGS Tyres/MITAS a. s., patří k předním evropským výrobcům zemědělských pneumatik, které vyrábí a distribuuje pod třemi značkami: vlastními Mitas a Cultor a také pod licencovanou značkou Continental. Vyrábí a distribuuje i široký sortiment industriálních a motocyklových pneumatik Mitas. Svými výrobními závody v České republice a v Srbsku a širokou celosvětovou obchodní sítí reprezentuje divizi pneumatik holdingu ČGS, a. s.

Na letošní zemědělský veletrh Techagro přišla CGS Tyres/MITAS a. s., s tradičním a ověřeným sortimentem zemědělských pneumatik, ale také se třemi novými plášti. Ať už prémiové značky Continental, či vlastní značky Mitas, nebo s novou ekonomickou značkou Cultor.

O polovinu nižší hlučnost
První novinkou je tichá a účinná pneumatika Continental SST (SilentSpeedTyre). V návaznosti na poslední vývoj v oblasti výroby zemědělské techniky přichází CGS Tyres/MITAS a. s., s inovační technologií, která výrazným způsobem zvyšuje bezpečnost při vyšších rychlostech na silnici. Řidiči zemědělských strojů velmi dobře znají situace, kdy jsou vystaveni dlouhodobému hluku uvnitř kabiny, který je ve velké míře příčinou ztráty soustředěnosti. Právě hučení v kabině traktoru (často označované jako booming efekt) je důsledkem vzájemného působení mezi vozovkou, zadními pneumatikami a samotným vozidlem.
Nová trakční pneumatika Continental SST vyvinutá v těsné spolupráci s uživateli zemědělské techniky zabraňuje výskytu tohoto efektu. Jde o rychlou a zároveň velmi tichou pneumatiku splňující nejnáročnější požadavky zákazníků. Je určena pro moderní traktory pohybující se nejen v terénu, ale i v běžném silničním provozu vysokou rychlostí, nabízí jízdní komfort, spolehlivost a bezpečnost. Použitím nové technologie došlo ke značnému snížení hlučnosti, čímž se výrazně snižuje únava řidičů a zlepšuje jejich pracovní prostředí. Nové pneumatiky SST snižují hladinu hluku v kabině traktorů z asi 74 dB (standardní pneumatiky na trhu) o 3 až 6 dB, ale také zmenšují míru akustického tlaku o tři decibely, což odpovídá asi polovině vnímaného hluku. Tím redukují i jeho celkovou úroveň v kabině traktoru při kritické rychlosti od 42 do 55 km/h na stejnou úroveň, jaká je v interiéru osobních vozů střední třídy při rychlosti 130 km/h.
Pneumatiky Continental SST se vyrábějí ve dvou oblíbených rozměrech 650/65 R 38 SST a 600/65 R 38 SST.

Nové radiální pneumatiky
Agriterra 02 je novou linií flotačních pneumatik značky Mitas s vysokou nosností, výkonem a maximální rychlostí do 65 km/h. Celá skupina těchto pneumatik radiální konstrukce je určena pro přívěsy a návěsy, cisterny, rozmetadla a jinou techniku. K nejvýznamnějším změnám patří větší hloubka drážky a vyšší zaplnění dezénu, což zaručuje delší životnost pláště. Radiální konstrukce pneumatiky s ocelovým nárazníkem snižuje hlučnost pneumatiky při přesunech po silnici, především však zaručuje vyšší odolnost proti proražení při jízdě v terénu.
Pneumatiky Mitas s dezénem Agriterra 02 zaručují optimální jízdní vlastnosti se sníženým valivým odporem a vzhledem k větší kontaktní ploše i nízkým tlakem na půdu. CGS Tyres/MITAS a. s., tak pokračuje v trendu šetrného přístupu k zemědělské půdě a následně zvýšeným hektarovým výnosům plodin. Nespornou výhodou sníženého valivého odporu je úspora pohonných hmot. Speciální konstrukce figur zaručuje excelentní záběr, vynikající samočisticí vlastnosti, vedení pneumatiky a zvýšený jízdní komfort. Navržená pneumatika také umožňuje vyšší rychlost, což splňuje současné požadavky zemědělských výrobců na základní parametry ekonomiky v dopravě. Šířka kontaktní plochy pneumatiky přispívá ke stejnoměrnému rozložení zátěže na větší plochu, čímž se podstatně redukuje opotřebení. Optimalizovaná běhounová směs zároveň zaručuje minimální opotřebení v provozních podmínkách.
V současné době jsou připravovány následující rozměry: 600/55 R 26.5 a 710/50 R 26.5.

Ekonomická značka Cultor
CGS Tyres/MITAS a. s., představila na veletrhu Techagro novou značku zemědělských pneumatik Cultor, která navazuje na dosud užívanou licencovanou značku Semperit. V porovnání s používanými pneumatikami Semperit je nový sortiment Cultor výrazně širší. Výrobní program zemědělských radiálních pneumatik zahrnuje zadní pneu řady Cultor Radial-70 a Cultor Radial-S. Diagonální provedení zemědělských pneumatik tvoří řada standardních pneu (Cultor AS-Agri), implementy nosné (Cultor AW-Impl), implementy záběrové (Cultor AS-Impl) a přední pneu (Cultor AS-Front). V přípravě je řada Cultor Radial-85, jejíž zavedení do sériové výroby se předpokládá ve třetím čtvrtletí letošního roku.
Výrobní program Cultor poskytuje zákazníkům CGS Tyres/MITAS a. s., řadu předností, jako je rozšířená rozměrová řada a zlepšení technických, technologických i kvalitativních parametrů pneumatik přesně podle požadavků zákazníků. V neposlední řadě CGS Tyres/MITAS a. s., přichází s inovovanou cenovou nabídkou a předpokládá, že se zemědělské pneumatiky Cultor stanou vyhledávanými produkty. Především pro jejich užitné vlastnosti, ale i ekonomickou výhodnost.

Klíčové informace
-Společnost CGS Tyres/MITAS a. s., představila na letošním veletrhu Techagro tři nové zemědělské pneumatiky.
-Trakční pneumatika Continental SST (SilentSpeedTyre) snižuje hluk uvnitř kabiny až o 50 %.
-Novinkou je i nová generace flotačních radiálních pneumatik Mitas Agriterra 02.
-Zemědělské pneumatiky Cultor navazují na dosud užívanou licencovanou značku Semperit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *