Tři otázky pro…

Ing. Vlastimila Daňhela, majitele společnosti Daňhel, s. r. o., Týn nad Vltavou

S firmou Lemken jste podepsali smlouvu o obchodní spolupráci před letošním veletrhem Techagro. Co vás k tomu vedlo?
Prodáváme kvalitní traktory John Deere, s nimiž poskytujeme i služby, ale chyběla nám stejně kvalitní závěsná technika. Proto jsme na doplnění našeho sortimentu poslední dva roky intenzivně pracovali. Jako první jsme navázali spolupráci s firmou Annaburger v oblasti rozmetadel hnoje a výměnných nástaveb, pak jsme podepsali dohodu s firmou Dagros, která u nás zastupuje dánskou firmu Spearhead – výrobce mulčovačů a třetí v pořadí je firma Lemken, známý výrobce kvalitní techniky na zpracování půdy a setí. Chtěli bychom ještě navázat spolupráci s nějakým výrobcem kvalitní techniky na sklizeň pícnin.

Proč jste si vybrali právě firmu Lemken?
Přibližně 15 až 20 procent obratu celé firmy představují služby pro zemědělské podniky i soukromé zemědělce. Proto je pro nás kvalitní „závěsovina“ hodně důležitá. Za spolehlivý traktor musíme mít také spolehlivou techniku, což koneckonců platí pro všechny zemědělce. Služby poskytujeme i ve vzdálenosti 200 km od Týna nad Vltavou, přitom zákazník nemá povinnost nám zajistit technické zázemí. Nemůže se tedy stát, že za hodinu či za dvě se nějaký stroj porouchá a pojedeme ho urychleně opravovat. Značně by se zvyšovala naše režie, aniž bychom ji mohli promítnout do ceny služeb. Při nekvalitní závěsné technice bychom museli mít i trojnásobný počet servisních pracovníků. Proto jsme se rozhodli pro firmu Lemken, která patří ve svém oboru k nejlepším. V neposlední řadě k tomu přispěla i naše nová akvizice –vlastní zemědělská činnost na výměře 1500 hektarů.

Kde by se tedy měly ve větší míře modré stroje Lemken objevit?
Naším regionem jsou jižní Čechy a částečně i Benešovsko, kde úzce spolupracujeme s firmou Kvarto Bystřice. Jestliže dnes v jihočeském regionu zaujímáme v traktorech přibližně 35 procent – doposud jsme jich prodali asi 200 – chtěli bychom se ke stejnému číslu dostat i v závěsné technice. Vzhledem k tomu, že jsme vsadili na kvalitní a výkonnou techniku, je tento cíl podle mě reálný.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *