24.06.2022 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tři režimy plnění víceúčelových návěsů

Inteligentní přední stěna víceúčelových návěsů Pöttinger Jumbo 7000 je vybavená obzvláště velkou horní kompresní klapkou. V inteligentní přední stěně je zabudován další snímač pro měření síly, který umožňuje nový koncept ovládání. Hned na přední stěně se zaznamenává tlak, jímž působí nakládaná hmota do ložné plochy.

Kombinace všech měřicích bodů (snímač točivého momentu a čelní stěny, senzor na kompresní klapce) ovlivňuje stupeň komprese a požadované využití ložného prostoru. Inteligentní přední stěna může být přizpůsobena strategiím nakládání a vyprazdňování v závislosti na podmínkách použití. Aktivně ovládaná kompresní klapka umožňuje v případě potřeby výjimečně vysoké hodnoty stlačení hmoty.

Při bližším pohledu na přední stranu návěsu je patrná šachta před přední stěnou. V případě, že by přes tuto stěnu přepadával nějaký materiál, tato šachta jej usměrní ke vkládacímu rotoru.

Návěsy Jumbo nové generace nabízejí tři předdefinované režimy plnění: od lehkého přes střední až po vysoké zhutnění. Strategie umožňují optimální přizpůsobení sklizně různým druhům píce, obsahu sušiny a úrovni plnění. Řidič může svému nastavení snadno přiřadit předdefinované parametry, čímž se mnohonásobně zvýší celková hospodárnost. Pokud je podlahový dopravník ovládaný automatickým režimem, přední stěna aktivně stlačí píci a následně se automaticky přesune zpět do polohy plnění. Díky tomu dochází k maximálnímu využití ložného prostoru.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down