Tři sta koní v novém balení z Mannheimu

V poslední době jsme svědky posouvání výkonů v jednotlivých výkonových kategoriích traktorů až o celou třídu nahoru. Standardní traktory vyšší výkonové třídy již překročily hranici 400 k, zároveň se ale zvyšuje i jejich hmotnost. Pro některé dosavadní způsoby nasazení již tyto traktory nejsou nejvhodnější alternativou. Posouváním výkonů se v oblasti 230–300 k otevřela příležitost pro univerzální traktory, využitelné jak k polním pracím, tak i k dopravě. Všestrannost však zároveň přináší zvýšené nároky na výbavu traktoru i jeho správně zvolenou výkonovou měrnou hmotnost.

Takový světový výrobce zemědělské techniky, jako je John Deere, nenechal nové výzvy bez odpovědi. V letošním roce přichází na náš trh s dvojicí nových traktorů John Deere 6230R a 6250R. Tyto traktory jsou v mnoha zásadních ohledech tak nové, že je sám výrobce označuje za „největší skok dopředu od doby zavedení série JD 6000 do výroby v roce 1992“.

A to je co říci – protože série JD 6000 znamenala na začátku devadesátých let generační posun dopředu díky své prostorné a moderní kabině TechCenter, novým čtyř- a šestiválcovým motorům PowerTech, převodovkám s řazením i reverzací při zatížení a funkcí PowerZero, modulární konstrukci výroby a dalším pokrokovým prvkům. Trh na tyto traktory zareagoval velice pozitivně a poptávka po traktorech z Mannheimu výrazně stoupla.

Nové top modely z produkce této tradiční továrny se na první pohled vzhledem příliš neliší od stávajících traktorů řady 6R, pokud pomineme nový čelní tříbodový závěs se zvedací silou 50 kN a široké sání vzduchu za levým A sloupkem kabiny.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 9/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *