Tři zlaté a deset stříbrných

Společnost John Deere investuje denně více než dva miliony dolarů do vývoje a výzkumu technologií, které jí umožňují držet si pozici předního hráče, jenž určuje trendy v moderním zemědělství. Řadu inovací ocenila v letošním roce i komise pro inovace Německé zemědělské společnosti (Deutsche Landwirtschaftsgesselschaft – DLG) rekordním množstvím medailí – tři zlaté a deset stříbrných. To je číslo, které jasně ukázalo, kdo je lídrem v oboru. V následujících řádcích jsme pro vás vybrali několik oceněných technologií. Pokud vás zajímá více, kontaktujte svého prodejce v autorizované síti STROM PRAHA.

„Díky naší platformě oddělení vývoje produktů, Evropskému technologickému inovačnímu centru (ETIC) v německém Kaiserslauternu, jsme byli schopni plně využít potenciál naší globální sítě vývoje značky John Deere,“ uvedl August Altherr, ředitel ETIC. „Také využíváme úzké spolupráce s technickými univerzitami a výzkumnými institucemi.“

John Deere ProCut

Jednu ze tří zlatých přinesl značce systém John Deere ProCut, který průběžně měří a seřizuje vzdálenost mezi noži a protiostřím u sklízecích řezaček. Zároveň dokáže sledovat a případně upozornit na potřebu naostření nožů. Systém neměří mezeru s pomocí snímačů vibrací, ale induktivní metodou v kombinaci s dvěma speciálními čidly.

Active Fill Control Sync

Stříbrnou medaili získala technologie nové sklízecí řezačky 8000, konkrétně zcela nový systém automatického plnění odvozního prostředku pro řezačky řady 8000. Trojrozměrně nasnímá obrys odvozního prostředku a automaticky ho naplní přesně podle požadavků obsluhy. Obsluha řezačky se může soustředit na jízdu a má zase o jednu starost méně. Při propojení se systémem MachineSync je řezačka navíc schopná kompletně ovládat odvozní prostředek, a tím ještě zefektivnit a zjednodušit plnění.

John Deere EZ Ballast

Rychlé připojení 1,7tunového závaží přímo z kabiny obsluhy ocenila porota rovněž stříbrnou medailí. Závaží je pomocí hydrauliky uchyceno pod rámem traktoru, a proto nijak neomezuje nářadí nesené v předním nebo zadním závěsu traktoru. Tento systém pomáhá zvyšovat produktivitu a snižuje provozní náklady.

John Deere iTEC AutoLearn

Další ze stříbrných – celosvětově první samoučicí souvraťový nástroj pro traktory. Souvraťový samouk John Deere iTEC AutoLearn automaticky zaznamená všechny pokyny, které řidič použije na souvrati, uloží si je do návazných, po sobě následujících kroků, a pak už je při otáčkách na souvratích vykonává sám místo řidiče.

Inteligentní pohon kol

Další stříbrnou medaili dostal systém, který automaticky optimalizuje rozložení tažné síly na traktorech vybavených pohonem všech čtyř kol. V závislosti na zatížení náprav, prokluzu a pojezdové rychlosti automaticky zapíná a odpojuje pohon všech čtyř kol tak, jak je potřeba. Tím pomáhá chránit půdní strukturu a výrazně zvyšuje komfort obsluhy.

Váš regionální prodejce John Deere

V Jihomoravském kraji najdete svého zástupce společnosti John Deere ve Velkých Bílovicích. Vedoucí divize Jiří Kvasnička říká: „Naše společnost nabízí zemědělcům ty nejlepší produkty a k tomu musíme dodávat i adekvátní služby, tedy profesionální servis. V současné době naše dva prodejce doplňuje osm servisních techniků, kteří mají k dispozici nejmodernější vybavení a plně vybavené servisní vozy.“ Ve středisku Velké Bílovice si můžete kromě strojů značek John Deere, Bednar a KUHN pořídit také špičkové dopravní systémy značky WIELTON Agro, kterou od roku 2014 ofi ciálně zastupujeme. Tak neváhejte kontaktovat místní zástupce.

STROM PRAHA a. s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *