07.06.2024 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Třicet let na cestě k vrcholu

Víte, jak se řekne francouzsky vrchol kopce nebo hory? Cime. Francouzský i český výraz provázejí již 30 let společnost CIME, s.r.o., Pelhřimov na její cestě k pomyslnému vrcholu. Dlouhodobě je jednou z předních firem na českém trhu, pokud jde o prodej a servis manipulační techniky. V současnosti má šest vlastních poboček a dealerskou síť napříč celou Českou republikou, které nabízejí široký sortiment strojů a služeb pro zemědělství, stavebnictví, komunální a zahradní sektor.

O tom, že se firma CIME dostala na pomyslný vrchol, se mohlo přesvědčit na 600 návštěvníků tří dnů otevřených dveří, které v polovině května pořádala pelhřimovská společnost u příležitosti 30. výročí založení. A to nejen pohledem na velké množství moderních strojů, ale i během setkání se všude přítomnými produktovými manažery společnosti.

Dominuje manipulační technika

„Společnost CIME, s.r.o., jsme založili v květnu roku 1994 s cílem dodávat do zemědělské praxe špičkovou techniku,“ vzpomíná jeden z majitelů a zároveň jednatel společnosti Ing. Petr Král. „Před třiceti lety jsme začínali s italskými stroji Maschio Gaspardo a postupem času jsme rozšiřovali prodejní sortiment. V roce 1996 jsme dovezli první teleskopický manipulátor Merlo. Po roce 2000 jsme už byli jednou ze dvou firem, které na českém trhu nabízely v tak velkém rozsahu teleskopické manipulátory. To byl náš první vrchol, dodnes jsme jich dodali do praxe téměř 1500. Po Merlu jsme rozšířili sortiment o francouzské čelní nakladače MX a po nich nakladače Weidemann. S tímto výrobcem jsme časem ukončili spolupráci a přešli na kloubové nakladače Schäffer. V té době vznikla i dceřiná společnost CIME Bau, která se zaměřila na stavební techniku, zejména značky Hyundai, Locust, Cifa a následně Sermac. Řadu výrobků obou firem, a to jak velké nakladače Hyundai, tak i smykem řízené nakladače Locust, využívají i čeští zemědělci. Posledním přírůstkem v našem sortimentu jsou plně elektrické smykové nakladače Elise české firmy FIRSTGREEN.“

Elektrika klepe na dveře

„Když už je řeč o vrcholech, zmínil bych další,“ zapojuje se do hovoru Ing. Petr Scherhaufer, který ve společnosti CIME pracuje od roku 2000. „Dnes můžeme českým zákazníkům nabídnout plně elektrické nakladače hned tří značek, a to Merlo, Schäffer a Firstgreen. I když ještě řada lidí o tomto netradičním pohonu pochybuje, my mu věříme. Chceme být připraveni, až boom elektrických manipulátorů nastane. A podle mě to nebude dlouho trvat. Nebojím se říci, že patříme mezi průkopníky elektrických nakladačů. I když je nutné přiznat, že jsou tyto stroje velice náročné na provozní disciplínu, zejména s ohledem na baterie, jejich kapacitu a dobíjení. Musí s nimi pracovat obsluha, která přemýšlí, a ohlídá nabíjecí cykly s různými časy a úrovní dobíjení. Ideální je stálá obsluha, která má neustále stroj pod plnou kontrolou.“

K vrcholům společnosti CIME lze zařadit ještě jednu skutečnost. Už dnes může zájemcům dodat první, zcela autonomní elektrický nakladač Elise 1200 CBL.

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 24*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down