16.03.2022 | 03:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Trion je Strojem roku 2022

Každé dva roky uděluje porota složená z mezinárodních novinářů z oblasti zemědělství a zemědělské techniky ocenění Stroj roku. Obvykle se udělují na veletrhu Agritechnica, ale vzhledem ke zrušení letošního ročníku se německá společnost Landwirtschaftsverlag (dlv) rozhodla pro digitální ocenění, přičemž každý den bude udělena jedna kategorie po dobu přibližně tří týdnů.

V kategorii „Sklízecí mlátička“ přesvědčila porotu kombajnová řada CLAAS TRION a získala ocenění Farm Machine. "Ocenění Stroj roku je velkou poctou pro všechny, kteří na projektu Claas Trion pracovali a potvrzuje náš cíl vývoje, kterým je silně zákaznicky orientovaný, technologicky vyspělý kombajn střední třídy,“ vysvětluje Jan-Hendrik Mohr, který je zodpovědný za vývoj sklízecích mlátiček skupiny Claas.

 

 "Málokdy dříve měli zemědělci i dodavatelé ze všech důležitých pěstitelských regionů světa tak zásadní roli v rozhodování o novém sklízecím stroji, jako tomu bylo v případě projektu Trion. Díky tomu dnes můžeme pokrýt širokou škálu požadavků na specifikaci od méně rozsáhlé výbavy až po tu největší high-tech výbavu, a to ve sklízecím stroji s výkonem od 258 koní. To dává našim zákazníkům technologický náskok před konkurencí," pokračuje Jan-Hendrik Mohr.

Model Trion byl poprvé představen a uveden na evropský trh v létě 2021 pod heslem „Hodí se i vaší farmě“.  S dvaceti modely v nabídce, spolu s širokým výběrem funkcí, zcela nově definuje výkonnostní třídu středních sklízecích mlátiček. V nabídce jsou pětiválcové modely o výkonu 258 k až po sklízecí mlátičky o výkonu 435 koní s hybridním mláticím ústrojí a s dvojitým rotorem. Téměř všechny modely lze také vybavit například systémem TERRA TRAC nebo systémem pro vyrovnávání sklonu podvozku MONTANA nebo různými stupni asistenčního systému pro řidiče CEMOS. Kromě toho je k dispozici nový systém CLAAS GPS PILOT s terminálem CEMIS 1200 pro automatické řízení pomocí GPS se systémem TRION.

Sériová výroba modelu TRION byla zahájena v únoru na nové montážní lince sklízecích mlátiček v závodě Harsewinkelu, která byla před několika měsíci kompletně přestavěna.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down